Huawei P60 Pro apskats
Huawei viedtālruņu flagmaņiem ir atpazīstams dizains. Galvenās iezīmes ir saglabājušās arī jaunajā P60 Pro: displejs ar izliektām malām un sarkanā ieslēgšanas poga sānos.
Aizmugurējam panelim visi stūri un malas ir noapaļoti. Kopumā P60 Pro ir patīkami turēt rokās.
Masīvais kameras bloks ar milzīgu galvenā moduļa objektīvu izskatās pretenciozi – ne visiem šāds risinājums patiks. Taču vismaz ir ērti balstīt pirkstu uz šī izvirzījuma, lietojot tālruni, tāpēc tas labāk iekļaujas rokā.
Huawei P60 Pro ir aizsargāts pret ūdenī atbilstoši IP68 standartiem. Varat lietot viedtālruni dušā un lietū, pat uzņemt pāris bildes zem ūdens. Taču es neieteiktu eksperimentēt jūras ūdenī, kā arī apliet ierīci ar saldinātiem dzērieniem.
Skaņa ir lieliska, ar atsevišķiem stereo skaļruņiem augšpusē un apakšā. Tomēr ir viena neērtība – spēļu laikā, turot tālruni horizontāli, uz vienu no tiem tiek turēta plauksta.
Huawei flagmaņi pārspēj lielāko daļu konkurentu ērtības un daudzpusības ziņā. Tas ir gandrīz vienīgais augstākās klases viedtālrunis ar atmiņas kartes slotu. Jums būs jāpērk gan nedaudz neierasta Nano atmiņas karte, taču tā garantē pietiekamu ātrumu, lai ierakstītu 4K video. Parastās microSD ir lētākas, taču standartu un ātruma klašu pārpilnības dēļ var būt grūti izvēlēties pareizo modeli.
Arī USB-C savienojums šeit ir jaudīgs, tas ir ātrais USB 3.1, nevis iepriekšējās paaudzes USB 2.0. No tālruņa ir ātri iespējams lejupielādēt fotoattēlus vai veideoklipus datorā.
Tālrunis atbalsta arī darbvirsmas režīmu: to var pieslēgt monitoram, un tas darbosies kā darbvirsmas datora aizstājējs.
Displejs ir lielisks – viens no labākajiem 2023. gadā. OLED displejs šeit ir nedaudz mazāks nekā Mate 50 Pro vai Xiaomi 13 Pro. Viedtālrunis nešķiet milzīgs, lai gan tas ir nedaudz lielāks nekā iPhone, Pixel 7 vai Galaxy S23.
Ekrāns ir ļoti spilgts: arī tiešā saules gaismā tas izskatās lieliski. Izliektās malas dažkārt atspīd, taču ar laiku pārstājat tam pievērst uzmanību. Man patīk dabiskais krāsu atveidojums: nav skābu vai pārāk piesātinātu toņu, no kā bieži cieš ķīniešu viedtālruņi.
Displeja atsvaidzināšanas ātrums ir dinamisks. Ekrāns ir izgatavots, izmantojot modernu LTPO tehnoloģiju – tāpat kā iPhone 14 Pro un Samsung flagmaņiem. Atkarībā no tā, kāds saturs tiek rādīts, displejs var darboties ar jebkuru frekvenci līdz pat 120 Hz. Ritinot tērzēšanas, izvēlņu un pārlūkprogrammas lappušu saturu, nav jūtama nekāda raustīšanās. Un tur, kur ātrums nav nepieciešams, ekrāns palēninās, lai taupītu enerģiju.
P60 Pro displejs ir pārklāts ar Kunlun rūdīto stiklu, kas ir Huawei patentēts dizains. Izturības un pretskrāpējumu ziņā tam vajadzētu būt līdzvērtīgam ar Gorilla Glass Victus. No rūpnīcas tālrunim ir pievienota hidrogēla aizsargplēve. Tā ir pārklāta ar taukus atgrūdošu pārklājumu, un pirksts pa to slīd tikpat viegli kā pa stiklu, tāpēc nav nepieciešamības no tās uzreiz atbrīvoties.
Specifikācijas
- Izmēri: 74.5 x 161 x 8.3mm
- Svars: 200g
- Procesors: Snapdragon 8+ Gen 1 4G
- CPU: Octa-core, 1 × Cortex-X2@3,2 GHz + 3 × Cortex-A710@2,75 GHz + 4 × Cortex-A510@2,0 GHz
- GPU: Qualcomm Adreno 730
- Atmiņa: 8 GB RAM + 256 GB ROM / 12 GB RAM + 512 GB ROM
- Displejs: 6.67 in, OLED, 1220 x 2700 pixels, 30fps
- Baterija: 4815 mAh, Li-Polymer
- Operētājsistēma: EMUI 13.1
- Kamera: 8000 x 6000 pixels, 3840 x 2160 pixels, 30 fps
- Wi-Fi: a, b, g, n, n 5GHz, ac, Dual band, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, ax
- USB: 3.1, USB Type- C
- Bluetooth: 5.2
- Atrašanās vieta: GPS (L1 + L5 divjoslu)/AGPS/GLONASS/BeiDou (B1I + B1C + B2a trīs joslu)/GALILEO (E1 + E5a divjoslu)/QZSS (L1 + L5 divjoslu)/NavIC
- Komplektācija: Telefona aparāts, lādētājs, USB Type-C vads, elastīgs, caurspīdīgs aizsargkorpuss, ierīces lietošanas ceļvedis, SIM kartes izstumšanas rīks, garantijas karte.
Google servisi
Viedtālrunī darbojas EMUI 13 – modificēta Android versija bez Google pakalpojumiem, bet ir risinājumi, kā apiet to iztrūkumu.
Daudzas mums nepieciešamās lietojumprogrammas var lejupielādēt no Huawei lietotņu veikala AppGallery. Ja vajadzīgā programma tur nav pieejama, lejupielādes iespējas būs jāmeklē manuāli. Huawei Market joprojām trūkst noderīgas programmatūras, un arī labu spēļu izvēle ir neliela. Darbam ir nepieciešami Google Docs un Todoist plānotājs, un daudzi cilvēki viedtālrunī skatās YouTube un lasa Twitter. Šīs lietotnes nav oficiāli pieejamas Huawei.
Viens no risinājumiem ir lietojumprogramma GBox – patentēts Google pakalpojumu emulators, kas ļauj palaist jebkuru programmatūru. Pateicoties emulatoram, oficiālo YouTube klientu, Google Docs un dažus populārus sociālos tīklus var lejupielādēt tieši no galerijas. Pirmo reizi palaižot šīs lietotnes, tālrunis aicinās pierakstīties Google kontā – šķiet, ka tas ir droši, jo GBox izstrādi pārrauga paši Huawei izstrādātāji.
GBox varat izmantot arī, lai palaistu jebkuras lietotnes, kas atsakās darboties. Lai to izdarītu, dodieties uz pašu GBox un izveidojiet vēlamās lietotnes klonu – uz darbvirsmas parādīsies īsceliņš ar nelielu zaļu marķējumu, un problēmām vairs nevajadzētu būt.
Taču ne visas Google lietotnes atrodas GBox, piemēram, trūkst YouTube Studio. Ir pieejama arī alternatīva Gspace lietojumprogramma, ko var lejupielādēt no AppGallery. Gspace novirza uz Google Play, lai lejupielādētu lietojumprogrammas, tas ir, jūs varat vienkārši noklikšķināt uz Google LLC izstrādātāja vārda, atrast sadaļu “Visas lietojumprogrammas” un tādā pašā veidā instalēt trūkstošo programmu. BET! Programmai ir reklāmas, un, lai tās noņemtu, jums ir nepieciešams abonements vai vienreizējs maksājums 20 ASV dolāru apmērā.
GBox lietošana tomēr ir daudz ērtāka un patīkamāka nekā iepriekš izmantotie trešo pušu emulatori, nav uzmācīgu reklāmu, un emulators ir integrēts tieši sistēmā.
Taču lielākajai daļai lietotāju tas ir papildu nodarbošanās un sarežģījumi viedtālruņa lietošanā. Neesmu pārliecināts, ka vecāka gadagājuma radiniekiem būtu viegli izprast pakalpojumu paku, emulatoru, failu un īsceļu klonēšanas nianses, izmantojot atsevišķu programmu.
Veiktspēja
Huawei P60 Pro darbina Snapdragon 8+ 1, tas ir 2022. gada procesors. Citi flagmaņi, piemēram, Xiaomi 13 Pro vai Samsung Galaxy S23, darbojas ar jaunāku, jaudīgāku un energoefektīvāku 8. paaudzes 2 procesoru.
Viedtālrunī nevar instalēt parastā microSD formāta atmiņas karti, bet var ievietot NM karti (nav visizplatītākais formāts, bet citi flagmaņi vispār neatbalsta atmiņas kartes). Tas atbalsta arī ārējo ierīču pievienošanu USB Type-C portam USB OTG režīmā.
Qualcomm SM8550-AC Snapdragon 8+ Gen1 ir augstākā līmeņa mobilā platforma. Šobrīd tas vairs nav flagmanis, taču tā jauda ir pietiekama jebkuram bez izņēmuma uzdevumam un visprasīgākajām spēlēm.
ASV sankciju dēļ Huawei viedtālruņos nav mikroshēmu, kas atbalsta 5G tīklus. Tāpēc Qualcomm priekš Huawei ražo īpašas procesoru versijas bez 5G modemiem.
Lietojumprogrammu palaišana notiek bez kavēšanās, izvēlnes pārcilāšana ir līgana, bet raustīšanās. Tālrunī darbojas jebkura spēle, sākot no Diablo Immortal līdz Genshin Impact, ar augstiem grafikas iestatījumiem un bez aizkaves.
Veiktspēja pēc Geekbench ieskata
Huawei Mate 50 Pro SD 8+ Gen1 4G | Huawei P60 Pro (Qualcomm Snapdragon 8+ Gen1) | Apple iPhone 14 Pro A16 Bionic | Samsung Galaxy S23 Ultra SD 8+ Gen 2 |
1030/4150/5860 | 1440/4170/6497 | 1890/5500/12 710 | 1520/4821/10 640 |
Siltums
Novērtēšu veiktspēju ilgstošas darba slodzes apstākļos un tam nolūkam izmantoju programmu Burnout Benchmark, kas ļauj ielādēt CPU, GPU un NPU.
Šim viedtālrunim ir tomēr neliela tendence uzkarst. Tā kā no ierīces dažos brīžos mēģināju izzspiest “visu sulu”, bija jautājums par siltuma izkliedi. Un šeit Huawei P60 Pro diemžēl klājas slikti. Resursu testos no 3DMark paketes viedtālrunis demonstrē frekvences samazinājumu līdz 34%, CPU Throttling testā – līdz 62%. Vienīgā labā ziņa ir tā, ka ar Huawei P50 Pro situācija bija vēl sliktāka: viedtālrunis vienkārši pārkarsa.. Tātad progress ir acīmredzams, taču kopējais rezultāts nebūt nav spīdošs.
Zemāk ir redzams aizmugurējās virsmas termiskais attēls, kas iegūts pēc 10 minūšu stresa testa programmā Burnout Benchmark.
Karstums ir izteiktāks ierīces augšējā daļā, kas acīmredzot atbilst SoC mikroshēmas atrašanās vietai. Viedtelefona korpusa maximālā temperatūra bija 50 grādi (pie 23 grādu apkārtējās vides temperatūras), šas tomēr ir vidējs rādītājs salīdzinājumā ar citiem mūsdienu viedtālruņiem.
Sakari
Huawei P60 Pro LTE modems darbojas ātri, nodrošina stabilu savienojumu (vismaz Rīgā). Tiek atbalstīti nepieciešamie diapazoni. Bet diemžēl nav iespējas izmantot eSIM – var paļauties tikai uz fiziskām operatoru kartēm (Ķīniešu zīmoli nezināmu iemeslu dēļ bieži ignorē šo tehnoloģiju) un protams jāiztiek bez 5G tīkla iespējām. Ar pārējiem moduļiem ir visi kārtībā: Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac/ax), Bluetooth 5.2, IR ports, NFC, navigācijas apakšsistēma ar GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS un NavIC.
Kamera
Kameru skaits ir samazināts salīdzinājumā ar to, ko piedāvāja Huawei P50 Pro – tagad ir trīs kameras. Fokusa attālumi nav mainījušies – viedtālrunis spēj fotografēt ar paplašinātu skata leņķi, ar standarta skata leņķi un ar 3,5x optisko tālummaiņu. Tomēr pazudusi papildu melnbaltā kamera. Tās vietā galvenajai kamerai ir pievienota mainīga diafragma – kaut ko tādu mēs redzējām HUAWEI Mate 50 Pro, taču šeit tiek izmantots cits sensors.
Galvenajai kamerai ir Sony IMX888 sensors ar neparastu (bet Huawei raksturīgu) RYYB filtru komplektu tradicionālo RGB vietā. Deklarētā 50 megapikseļu izšķirtspēja šeit netiek izmantota – patiesībā viedtālrunis strādā tikai ar 48 megapikseļiem atbilstošu laukumu. Sensora izmēri ir 1/1,4 collas (atsevišķa pikseļa izmērs ir 1,17 mikroni). Taču interesantākais ir pat ne jau sensors, bet gan optika, kas var mainīt diafragmas atvērumu no f/1,4 līdz f/4,0. Ir uzstādīts hibrīda autofokuss (apvienotas fāzes un kontrasta metodes) un optiskā stabilizācija. Ekvivalents fokusa attālums ir 27 mm.
Jā, mainīgu diafragmu jau esam redzējuši arī Huawei Mate 50 Pro, Samsung Galaxy S9/S10 vai pat Nokia N86. Diafragma var mainīties nevis starp divām fiksētām vērtībām, bet gan pa soļiem – un jā, to var izvēlēties manuāli. Pēc noklusējuma gan viedtālrunis pats izlemj, kad to aizvērt un kad atvērt – parasti tas nekļūdās, izvēle ir atkarīga no apgaismojuma apstākļiem. Reālo efektu var redzēt vairāk vai mazāk tuvplānā – mainīgo lauka dziļumu var redzēt ar neapbruņotu aci, kas ir pat nedaudz pārsteidzoši. Tomēr ar to Huawei P60 Pro optikas pārsteigumi nebeidzas.
Tālummaiņas kamerai ir Sony IMX858 sensors – tāpat kā galvenajai kamerai, tehniski tā ir 50 megapikseļu, taču tiek izmantoti tie paši 48 megapikseļi. Kameras izmēri ir 1/2,51″. Optika šeit jau ir ar fiksētu diafragmas vērtību f/2,1. Ir autofokuss un optiskais stabilizators, EFR ir 90 mm. Taču interesantākais ir tas, ka telefoto modulis tiek izmantots ne tikai iespējai iemūžināt attālu objektu vai uzņemt portretu ar pareizu perspektīvu, bet arī makro fotogrāfijai. Minimālais fokusa attālums ir samazināts līdz 15 cm.
Platleņķa kamerai ir 13 megapikseļu sensors, kā arī optika ar 13 mm EFR un f/2,2 apertūru. Ir autofokuss. Un, jā, visiem trim sensoriem ir RYYB filtri.
Pēc noklusējuma kameras lietotnē Huawei P60 Pro piedāvā četru fokusa attālumu izvēli: papildus trim pamata var izvēlēties arī “hibrīda” desmitkārtīgu tālummaiņu, kas izmanto apgrieztu 48 megapikseļu parasto tālummaiņas moduli. Un jā, šis ir vairāk nekā piemērojams fotografēšanas scenārijs – attēls izdodas skaidrs, ass, ar labu krāsu līdzsvaru un dinamisko diapazonu. Principā desmitkārtējais tālummaiņa ir pielietojama arī krēslā, bet naktī jau kļūst pamanāma tās programmatiskā būtība ar neironu tīklu “nospriegotajām” detaļām.
Veiktspējas ziņā tumsā šis, iespējams, ir labākais viedtelefons no visiem līdz šim redzētajiem – parasti tik iespaidīgus rezultātus “nakts redzamības” jomā demonstrē tikai lielie galvenie moduļi ar apertūras optiku. Lai gan reizēm, ja neizmantojat nakts režīmu, attēli var nebūt pietiekami asi.
Galvenais modulis patiešām pārsteidz ar savām iespējām, ļaujot fotografēt arī gandrīz pilnīgā tumsā. Tas spēj izvilkt ainas, kurās ar acīm pat neko nevar saskatīt. Un P60 Pro ir arī lieliska iespēja mainīt diafragmu. Attēliem raksturīga laba krāsu reprodukcija, precīzs darbs ar asumu, plašs dinamiskais diapazons, pareiza ekspozīcijas izvēle (tas attiecas uz visiem trim moduļiem). Kopumā Huawei P60 Pro patiešām ir pelnījusi savu vietu DxOMark reitingā – ne pats iespaidīgākais kameru komplekts “uz papīra”, bet praksē darbojas perfekti.
Interesanti, ka maksimālā izšķirtspēja ir pieejama tikai galvenajam modulim, lai gan tālummaiņas kamerai arī ir Quad Bayer sensors.
Nakts režīms Huawei viedtālruņos pēdējos gados ne vienmēr bija noderīgs – dažkārt to vispār nebija vērts izmantot pārāk agresīvu apstrādes algoritmu dēļ. Huawei P60 Pro situācija ir citāda. Jā, agresija ir vietā, bet ne pārmērīga – un ieguvums salīdzinājumā ar parasto režīmu naktī ir ļoti jūtams. Lai attēls kļūst piesātināts ar detaļām, un gaismas avoti “peld”, bet gaismas un ēnu līdzsvars – gandrīz perfekts. Un, kā jau minēju iepriekš, iespējas iegūt asu nakts kadru ar tālummaiņas kameru nakts režīmā ievērojami uzlabojas.
Ir ieviesti arī patentētie attēlu apstrādes profili, kas palikuši no Leica un pārdēvēti par XMAGE.
Portreta režīms ir ļoti labs: viedtālrunis labi nodala plānus, fotografējot tuvplānus, kā arī fotografējot portretus, un spēj “uzzīmēt” dažādus bokē efektus – apļu, sirsniņu veidā, apvijot izplūšanas zonu spirālē utt. Ir iebūvēts “skaistinātājs” – tas ir diezgan efektīvs, bet ne pārāk precīzs: āda tiek izplūdināta ar pārspīlējumu, “izsvītrotas” arī vietas, kur trāpījusi saules gaisma. Patīkami, ka viedtālrunis piedāvā trīs fokusa attālumus, neliekot paciest telpisko izkropļojumu tuvplānu uzņemšanai. Papildus pamata (1x un 3,5x) fokusa attālumiem tiek piedāvāta arī 2x “hibrīda” tālummaiņa – un tā darbojas diezgan korekti, ar detalizāciju un attēla apstrādi nav problēmu.
Huawei P60 Pro – ārkārtīgi efektīvs makro režīms, kam ir paredzēts modulis ar EFR 90 mm. Tehniski, protams, tas nav īsts makro – neraugoties uz minimālo fokusēšanas attālumu 15 cm.
Nav pat jāaktivizē supermakrorežīms, lai ar tālruni uzņemtu tuvplāna attēlus – minimālais fokusa attālums tiek saglabāts pēc noklusējuma. Taču makrorežīmā attēls tiek apstrādāts – krāsas kļūst siltākas un attēls kopumā pasteļīgāks, it kā piemērojot “mīksto fokusu”. Vai izmantot šo režīmu, ir atkarīgs no paša fotogrāfa.
Akumulators
Viedtālrunim ir akumulators ar ietilpību 4815 mAh (tipiskā vērtība no faktiskās jaudas var nedaudz atšķirties), kas nav lielākais pēc mūsdienu standartiem, bet “aromatizēta” svaiga platforma un, acīmredzot, labi optimizēta saskarne ļauj sasniegt izcilus autonomijas rezultātus lasot, skatoties video vai spēlējot spēles.
Testēšana tradicionāli tiek veikta parastajā enerģijas patēriņa līmenī, neizmantojot enerģijas taupīšanas funkcijas, lai gan ierīcē tādas iespējas ir.
- Testa apstākļi: ir iestatīts komfortabls spilgtuma līmenis (apmēram 100 cd / m²).
- Testi: nepārtraukta lasīšana programmā Moon + Reader (ar standarta, vieglu tēmu); nepārtraukta video skatīšanās HD kvalitātē (720p), izmantojot mājas Wi-Fi tīklu; spēle Jump Force ar standarta grafikas iestatījumiem.
Akumulatoru testu tabula
Viedtelefons | Amulatora nominālā jauda | Lasot | Spēlējot spēles | Skatoties video |
Huawei P60 Pro | 4815 mAh | 24 st. 10 min. | 17 st. 40 min. | 7 st. 15 min. |
Samsung Galaxy S22+ | 4500 mAh | 22 st. 45 min. | 16 st. 00 min. | 9 st. 40 min. |
Xiaomi Mi 11 | 4600 mAh | 15 st. 20 min. | 14 st. 40 min. | 5 st. 10 min. |
Huawei P40 Pro+ | 4000 mAh | 17. st. 50 min. | 19 st. 00 min. | 9 st. 10 min. |
Viedtālrunim ir jaudīgs lādētājs (88 W), kas pilnībā uzlādē akumulatoru mazāk nekā 45 minūtēs. Saskaņā ar specifikācijām ierīce atbalsta arī 50 vatu bezvadu uzlādi. Viedtālrunis var nodrošināt arī reverso bezvadu uzlādi (piemēram, bezvadu austiņām vai viedpulkstenim).
Secinājumi
Huawei P60 Pro ir viens no labākajiem kamerofoniem, kādu šogad esmu testejis. Ar jauno Huawei viedtālruni būs lieliskas fotografēšanas iespējas, un šajā aspektā tas šobrīd patiešām ir pelnījis ieņemt vienu no pirmajām vietām. Tam ir ļoti kvalitatīva tālummaiņa, liela baterija un atmiņas kartes atbalsts. Arī viedtālruņa veiktspēja ir pietiekoša: tam ir arī augstākās kvalitātes ekrāns ar izturīgu stiklu – tomēr nedaudz izliektu (kas ne visiem patīk). Tam ir augstas kvalitātes stereo skaņa, lieliska autonomija un ātra uzlāde. Dažu lietu un nieku, kas ir citiem flagmaņiem, trūkst, taču lietotājiem tie pagaidām nav vēl īpaši svarīgi, piemēram, 5G un Wi-Fi 6 GHz atbalsts. Bet e-SIM atbalsta trūkumu vairs nevar ignorēt, tā ir patiešām ļoti ērta lieta. Kopumā tipisks Huawei flagmanis ar ierastajiem pozitīvajiem un raksturīgajiem trūkumiem. Par nopietnu problēmu var kļūt ierasto pakalpojumu atbalsta un autorizācijas trūkums ar Google starpniecību. Iebūvētais GBox emulators darbojas labi, taču tas nebūt nav intuitīvākais un vienkāršākais risinājums.
Es neiesaku iegādāties Huawei tiem, kas vienkārši vēlas nopirkt jaunu tālruni un nav gatavi izprast nianses. Pagaidām tas ieņem “alternatīvā flagmaņa” nišu tiem, kas ir gatavi apgūt eksotisku vai drīzāk alternatīvu sistēmu.
👍 P60 Pro plusi:
- Lielisks ekrāns.
- Kamera ir viena no labākajām.
- Ātrā uzlāde 88 W komplektā.
- Jauks dizains un korpusa materiāli.
- Akumulatora darbības laiks ir vesela diena ar lielu rezervi.
👎 P60 Pro mīnusi:
- Dažas lietotnes nav pieejamas.
- Procesors ir vājāks nekā konkurentiem.
- e-SIM atbalsta trūkums