Tehnoloģijas

Huawei par sarežģīto situācijus jauno ASV sankciju dēļ

Pirms dažām dienām ASV Tirdzniecības ministrija paziņoja, ka groza eksporta noteikumus. ASV cenšas neļaut kompanijai Huawei iegādāties komponentes no ASV piegādātājiem un arī no citu valstu uzņēmumiem.

Ja vakar, aizvakar nebija skaidras izpratnes par to, cik smagi tas skars Ķīnas uzņēmumu, tad šodien ir kas nedaudz vairāk zināms. Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) pārtrauca pieņemt no Huawei Technologies pasūtījumus pusvadītāju izstrādājumu razošanai un tas nozīmē, ka TSMC vairs neražos Kirin čipkopas priekš Huawei. Kā otrais lielākais viedtālruņu ražotājs šoreiz izies no situācijas – nav skaidrs.

Kompānijas Huawei valdes prieksedētaja Guo Ping komentārs:

Nenogurstoši mēģinot izdarīt spiedienu uz mūsu uzņēmumu, ASV valdība nolēma rīkoties vēl skarbāk. Pilnībā ignorējot daudzus uzņēmumus un nozares. Šis lēmums bija patvaļīgs un postošs, un draud sagraut visu nozari. Šie jaunie noteikumi ietekmēs simtiem miljardu dolāru vērtu tīklu paplašināšanu, uzturēšanu un nepārtrauktu darbību, kurus mēs esam izvietojuši vairāk nekā 170 valstīs. Mēs sagaidām, ka mūsu bizness neizbēgami cietīs. Mēs centīsimies darīt visu iespējamo, lai tomēr atrastu risinājumu.

Nesen kļuva zināms, ka Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) ražos Kirin 710A čipkopas, taču Huawei tagad koncentrējas uz jaunākām čipkopām un nav skaidrs vai SMIC spēs nodrošināt pieprasījumu pat pēc Kirin 710A.

Iepriekš baumoja, ka Huawei var vērsties pie kompānijas Samsung, kurai ir tehniskās iespējas ražot Ķīnas giganta modernākos procesorus, taču pagaidām nav skaidrs, vai Samsung spēs sadarboties ar Huawei pēc pēdējā ASV soļa.

Avots: Theverge

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top