Visas ziņas

Hypothekarbank Lenzburg – pirmā Šveices banka, kas kriptovalūtas jomas uzņēmumiem ļaus atvērt kontus

Hypothekarbank Lenzburg tagad ir kļuvusi par pirmo banku Šveicē, kura ir pievērsusies darījumiem ar kriptovalūtuŠveices bankas parasti  tiek asociētas ar slēptiem un neuzrādītiem naudas uzkrājumiem, un tiek uzskatīts, ka šī nauda parasti ir iegūta nelegālā veidā. Tomēr neskatoties uz šiem ‘ēnu’ darījumiem, Šveices bankas nekad nav atbalstījušas kriptovalūtu un bokķēdes tehnoloģijas. Hypothekarbank Lenzburg tagad ir kļuvusi par pirmo banku Šveicē, kura ir pievērsusies darījumiem ar kriptovalūtu.

Tomēr šī nav pirmā banka valstī, kas nodrošina ar kriptovalūtu saistītus pakalpojumus, piemēram, Falcon Private Bank jau kopš pagājušā gada piedāvā kriptovalūtas pārvaldības pakalpojumus. Tomēr Hypothekarbank Lenzburg ir pirmā banka, kas nodrošinās iespēju uzņēmumiem atvērt bankas kontu darījumiem ar kriptovalūtu.

Hypothekarbank Lenzburg izpilddiektore Marianna Wildi norāda, ka banka ir ieinteresēta finanšu tehnoloģijas attīstībā un tā vēlas atbalstīt kriptovalūtas un blokķēdes tehnoloģijas “jauno sektoru”  Šveicē.

Izpilddirektore arī uzsvēra, ka banka ir pietiekami informēta pa naudas atmazgāšanas problēmu, par ko daudzi uzņēmumi tiek apsūdzēti. Taču Hypothekarbank Lenzburg pacentīsies darīt visu, lai nebūtu pamatota iemesla šādām apsūdzībām. Banka uzmanīgi pārbaudīs un ziņos par visiem šāda veida gadījumiem Šveices Finanšu tirgus uzraudzības iestādei (FINMA).

“Kā bankai, kas pastāvīgi tehnoloģiski attīstās un īsteno kooperatīvo statēģiju finanšu tehnoloģijas jomā, tas ir arī uzticamības jautājums strādāt kopā ar kriptovalūtas un blokķēdes tehnoloģijas jaunā sektora kompānijām Šveicē”.

Wildi arī atzīst,  ka Hypothekarbank Lenzburg ir ļoti izvēlīga attiecībā uz jaunu klientu pieņemšanu.  Kā ziņots, šobrīd bankai ir tikai divi klienti no kriptovalūtas darījumu jomas, katrs klients tiek rūpīgi pārbaudīts un Šveices Finanšu tirgus uzraudzības iestādes apstiprināts. Banka  piedāvā savus pakalpojumus tikai labākajām un uzticamākajām kompānijām.

Šīs bankas veiktās rūpīgās pārbaudes un uzraudzības izmaksas būs jāsedz  bankas klientiem, kas nozīmē, ka konta atvēršana kriptovalūtas jomas uzņēmumiem maksās dārgāk, nekā cita veida kompānijām. Lai palīdzētu bankai veikt klientu pārbaudes un uzraudzības procesu, Hypothekarbank Lenzburg ir nolīgusi atbilstības ekspertus no kompānijas Geissbuehler, Weber & Partner. Wildi saistībā ar šo apgalvo sekojošo:

“Viņiem ir liela pieredze kriptovalūtas nozarē un viņi analizēs klientu pieteikumus saistībā ar viņu  darbību atbilstību likumam un potenciālo ietekmi uz mums, sniedzot rekomendāciju mūsu pārvaldei”.

Šveices bankas iepriekš nekad nav atbalstījušas darījumus ar kriptovalūtu, jo ir uzskatījušas, ka tiem ir saistībā ar naudas atmazgāšanu, kā arī “Pazīsti savu klientu” saistību neievērošanu vai apiešanu.

Ir gan jānorāda, ka Šveices mazpilsētā Cūgā atrodas daudzi ar kriptovalūtas darījumiem saistītu kompāniju. Tomēr neskatoties uz šo lielo uzņēmumu skaitu valstī, Šveices bankas joprojām piesardzīgi izturās pret šo sektoru. Izskatās, ka Hypothekarbank Lenzburg lēmums ienākt kriptovalūtas sektorā ir solis pretī izmaiņām banku politikas jomā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top