ICO kalendārs

ICO kalendars

 

Lielāko ICO kalendārs 24/7 šobrīd nav pieejams.

Izvairieties no ieguldījumiem krāpnieciskās shēmās. Pašreiz ir daudz ICO kompāniju, un svarīgi ir tās rūpīgi novērtēt pirms izlemsiet investēt.

Kā atšķirt labu ICO no slikta.

Kompānija Ernst & Young savā nesenajā ziņojumā par krāpšanu ap primārajiem monētu piedāvājumiem rakstīja:

Mēs bijām šokēti par dažu white paper kvalitāti.

Mēs jums pastāstīsim, kā novērtēt dažus no svarīgākajiem ICO projektu aspektiem. Tas nav izsmeļošs saraksts, un pirms ieguldīšanas ICO vajadzētu būt ļoti piesardzīgiem.

ICO PROJEKTU SVARĪGIE KOMPONENTI:

 1. white paper;
  2. komanda;
  3. kopiena;
  4. progress;
  5. konkurējošie tokeni;
  6. finansēšanas struktūra.

WHITE PAPER

White paper – tas ir dokuments, kurā sīki tiek izklāstīti mērķi un pamatota jaunā kriptovalūtas projekta nepieciešamība. Labs  white paper pārliecinoši paskaidros, kāpēc ir jārada kritovalūta, kādam mērķim tā kalpos, kā stimulēs cilvēkus piedalīties veidojamā tīklā un kā tas tiks realizēts. Aizdomām vajadzētu rasties par tiem white paper, kas nepietiekami skaidri paskaidro monētas radīšanas nepieciešamību vai nesniedz sīku informāciju par to, kā tā strādās.

KOMANDA

Svarīgi ir zināt projekta izstrādes komandas priekšvēsturi. Kāda ir šo cilvēku profesija un vai viņiem ir atbilstošas zināšanas? Meklējiet viņu profilus LinkedIn, Twitter, Medium kontos, informāciju par viņu pagātni un to, cik sen šie cilvēki strādā kriptovalūtas telpā. Liela pieredze kriptotelpā nozīmē, ka komanda zina daudzas lietas un varēs piedāvāt ko jaunu. Ja ir grūti online atrast papildu informāciju par komandu, tad tā parasti ir slikta pazīme.

KOPIENA

Labiem projektiem vienmēr ir vietne, kurā sniegti galvenie white paper momenti (kāpēc monēta vajadzīga, kā ideja tiks realizēta utt.), kā arī sakaru kanāli cilvēkiem, kas seko šim projektam (elektroniskā pasta adreses, čati, Twitter vai Medium konti). Vai izstrādātāju komanda cenšas atjaunot informāciju un informēt savus sekotājus par jaunām izstrādēm? Ja organizatori daļu līdzekļu novirza turpmākām izstrādēm uz izveidotā tīkla bāzes, vietnē jāparādās atbilstošiem resursiem un mācību materiāliem izstrādātājiem. Ja tādi patiešām ir parādījušies, tad jānoskaidro, cik tie ir kvalitatīvi. Lai to izdarītu, var piesaistīt izstrādātājus, kuri varēs novērtēt projektu  Reddit vai Twitter.

PROGRESS

Kā projekts tiek virzīts? Tas ir tikai white paper vai cilvēki patiešām strādā ar kodu? Daudzi projekti izmanto GitHub koda uzglabāšanai un kopīgam darbam ar to, un tas ir labs veids, kā sekot progresam. Labiem projektiem ir ceļa karte ar turpmākajiem plāniem, kā arī ieraksti par sasniegtajiem mērķiem. Proti, jūs varat redzēt, cik veiksmīgi komanda strādā, lai realizētu solījumus.

KONKURĒJOŠIE TOKENI

Iespējams, ka piedāvātais white paper sniedz pārliecinošus argumentus par labu jaunas kriptovalūtai izveidei un detalizēti informē par tās īstenošanu. Tomēr tostarp tajā tiek noklusēts, ka alternatīvas jau pastāv. Svarīgi ir novērtēt sniegto apgalvojumu pareizību (tādu, kā “jauna pieeja”, “unikāls veids” utt.), salīdzinot tos ar jau esošajām monētām. Ātrs veids, kā to izdarīt – paskatīties, ko piedāvā 20-30 lielākās kriptovalūtas, un salīdzināt ar to, ko sola jaunā monēta. Jūs salīdzināt jauno piedāvājumu ar jau gataviem, pieejamiem un sevi jau pierādījušiem. Jums palīdzēs ātrā meklēšana pēc galvenajiem terminiem, ko izmanto white paper (meklējam Google un Reddit). Ja projekts atzīst, ka kriptovalūta ar tādu mērķi jau pastāv, un sola, ka jaunā monēta piedāvās labāku risinājumu, tad arī tas ir jāpārbauda. Tehnoloģijas attīstās, un, iespējams, ka jaunā monēta patiešām ir izcila. Tomēr projektam ir precīzi jānorāda, kāpēc tas ir labāks konkrētas problēmas risināšanā.

FINANSĒŠANAS STRUKTŪRA

Cik daudz naudas plāno piesaistīt komanda un kādu daļu summas tā gatavojas ieturēt? Labi strukturēts projekts monētas komandai izdos pakāpeniski atkarībā no atsevišķiem darba etapiem. Ja komanda iepriekš saņem daudz monētu, pirms reālā finansējuma, tad tā ir slikta pazīme. Sakarība starp monētu emisiju un projekta progresu motivē komandu turpmākam darbam, nevis vienkārši ļauj iedzīvoties no veiksmīga ICO. Ir jāuzzina, vai jūsu ICO ir “bezlimita”, vai tam ir savākto līdzekļu apjoma ierobežojums (hard cap). Svarīgi ir noskaidrot, cik tokenu tiks laisti klajā un vai kompānijai ir turpmākas emisijas plāni. Ja komandai ir iespēja laist klajā jaunus tokenus, tad tas var “izskalot” sākotnējo investoru daļas.

SECINĀJUMI

Svarīgi ir novērtēt katru jauno ICO projektu pēc tā būtības, bet nevis pēc kņadas ap to. Ņemot vērā blockchain tehnoloģiju perspektīvas, pilnībā ticams, ka jaunie ICO strādās ar brīnišķīgām komandām un tehnoloģijām. Tomēr noteikti būs plaģiatori un krāpnieki, tāpēc ir vērts tērēt savu laiku rūpīgai jauno investīciju projektu izpētei.

To Top