ICO

Kā nekļūt par ICO aizsegā darbojošos pikšķerēšanas kampaņu upuri

Krāpnieciskas ICOPagājušajā nedēļā parādījās daudzas ticamas – un absolūti krāpnieciskas – ar ICO saistītas elektroniskās vēstules. Tajās krāpnieki paskaidro, uz kurieni pārskaitīt naudu, lai nopirktu tokenus, un sola atlaidi, ja pasteidzas. Dažos paziņojumos teikts, ka jūs esat lūdzis atsūtīt paziņojumu, kad tokeni būs pieejami, un jums ir 24 stundas laika pirms sāksies pārdošana plašai publikai par augstāku cenu. Krāpnieki no saviem upuriem ir izmānījuši 150 tūkst. $ kā investīcijas.

Kā lasīt savu elektronisko pastu, lai izvairītos no krāpšanas.

Nr. 1 Atcerieties, ka jūs esat pievilcīgs mērķis

Pēdējā laikā ICO aizsegā ir notikušas vismaz divas veiksmīgas pikšķerēšanas kampaņas, un tātad krāpniekiem būs visai daudz atdarinātāju. Ņemiet vērā: jebkādas manipulācijas kriptovalūtu tirgū piesaista jums kibernoziedznieku uzmanību. Esiet vērīgi: divreiz padomājiet, pirms atverat jebkādas saites – un vēl jo vairāk pirms pārskaitāt kādam naudu.

Kā atpazīt “feiku”, investējot ICO

  • Kompānijas lapas sadaļā token design vai token economy var redzēt, kā tokens ir projektēts. Ja venčura uzdevums ir dārgāk pārdot, tad kriptokompānijas uzdevums – lai tokeniem pieaugtu cena.
  • Visi veiksmīgie startupi, kas savākuši ICO miljoniem dolāru dažās dienās, ir izveidojuši spēcīgu kopienu. Lojālo lietotāju bāze ir pat svarīgāka par ienesīgumu pirmajās dienās: Instagram nenopelnīja ne kapeiku, bet pērkot to novērtēja kā 1 mljrd. $ vērtu.
  • Halo efekts, bieža komandas maiņa, atbilstošas pieredzes trūkums, neskaidri cilvēki ar apšaubāmu pamatu paaugstina jūsu riskus.
  • Izpētiet dibinātājus – parunājiet ar viņiem, uzziniet, no kurienes viņi nākuši, kā sākuši darboties IT, kāda ir viņu izglītība. Savāciet atsauksmes no tiem, kas ar viņiem ir strādājuši, vietnēs un datubāzēs atrodiet informāciju par uzņēmuma dibinātājiem.
  • Ieguldiet savstarpēji saistītās kompānijās – tās nesabruks: jūs nevarat izņemt skriemeli, nesalaužot mugurkaulu.
Nr.2  ICO Sargieties no visām ar ICO saistītām elektroniskām vēstulēm

Krāpnieki ir ļoti aktīvi. Katru dienu viņi nosūta daudz vēstuļu – iespējams, pat vairāk nekā reālo ICO organizatori.

Nr.3  Vienmēr pārbaudiet maksājumu rekvizītus vairākos veidos

Vienmēr pārbaudiet adresi, uz kuru plānojat veikt maksājumu, salīdzinot to ar adresi, kas norādīta emitenta oficiālajā tīmekļa vietnē (ja tāda ir) un visos tā iepriekš nosūtītajos ziņojumos. Rekvizītus var arī salīdzināt, vēršoties pie emitenta un citiem kampaņas dalībniekiem caur oficiālajiem sakaru kanāliem. Jebkādas neatbilstības norādīs uz ievērojamu risku.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top