Valūtas

Ciemats Salvadorā pilnībā pārgājis uz norēķiniem kriptovalūtā

Ciemats kur norekinas ar kripto

Ja daudziem pasaulē bitkoins ir ietaupījumu veidošanas līdzeklis, tad Salvadoras ciematā El Zonte galveno kriptovalūtu sāk izmantot kā naudu ikdienas darījumiem.

Forbes ziņo, ka El Zontē lielākajai daļai cilvēku nav bankas kontu, un šajā ciematā vairs netiek izmantota skaidra nauda. Šeit dzīvojošais Kalifornijā dzimušais Maikls Petersons uzsācis projektu Bitcoin Beach un pārliecinājis vietējos iedzīvotājus izmantot bitkoinus maksājumiem.

El Zontē bitkoinus izmanto, lai apmaksātu gandrīz visu: iedzīvotāji var izmantot kriptovalūtu, lai nopirktu pārtiku un samaksātu rēķinus; viņi saņem algu bitkoinos. Bitkoinos tiek izsniegti arī izglītības granti vietējiem studentiem, kuri izglītību iegūst koledžās. Vietējo skolēnu braucienus autobusos un viņu pusdienas arī apmaksā bitkoinos.

Ciemata bitkoinu programma paredz izveidot stabilu kriptovalūtu ekosistēmu. Jaunieši var remontēt bojātās ūdensapgādes un ceļu sistēmas, saņemot darba algu bitkoinos. Monētas viņi tērē El Zontē – arī tas stiprina vietējo kriptovalūtu ekosistēmu.

Koronavīrusa pandēmijas krīzes rezultātā  daudzi cilvēki ciematos zaudēja darbu. Jaunā iniciatīva jau ir palīdzējusi 600 ģimenēm  saņemt 35 $ bitkoinos ik pēc trim nedēļām, lai segtu galvenos izdevumus.

“Mums ir bitkoinu izmaksas diena, jo ekonomika ir sagrauta, vairums cilvēku ir zaudējuši savu darbu. Mēs spējām likt cilvēkiem strādāt kopienā un katrs saņem līdzekļus BTC, lai tos tērētu vietējām kompānijām, palīdzot atjaunot ekonomiku”.

Tā kā tik liels skaits BTC transakciju var izraisīt lielas komisijas maksas – ciemata iedzīvotāji izmanto lietotni Wallet of Satoshi, kas ļauj viņiem veikt transakcijas Lightning Network tīklā.

Projekta pārstāvji vispirms apmācīja jauniešus, bet pēc tam palīdzēja mācīties vecākās paaudzes cilvēkiem.

Maikls Petersons  nolēma palīdzēt, redzot, ka vairums iedzīvotāju nevar atvērt bankas kontus, jo “neatbilst prasībām”.

Salvadoras valdība vēl nav iejaukusies Bitcoin Beach projektā, un nav skaidrs – vai tā izlems to atbalstīt vai vērsīsies pret to.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top