Visas ziņas

Kā ieguldīt kriptovalūtās, nepērkot tās

Investēt kriptovalūtā

Ir vairāki veidi, kā investēt kriptovalūtā, to nepērkot – vieni ir veiksmīgāki, bet citi ne pārāk. Vislabāk ir ieguldīt sevi pierādījušās augošās kompānijās, kurām tas nav vienīgais bizness, jo kriptovalūtu popularitātes vilnis var arī noplakt.

Bitkoinā vai blockchain investējušo kompāniju akcijas

Runa ir par akcijām, kuras būs dārgākas, ja kriptovalūtas saglabās savu popularitāti, bet, ja tas nenotiks, ar tām nekas traks nebūs. Kā piemēru var sniegt kompāniju Square; tā nesen visiem savas lietojumprogrammas Square Cash lietotājiem sniedza iespēju pirkt un pārdot bitkoinus bez liekiem sarežģījumiem un ar nulles komisijas naudu.

Ja Bitkoina popularitāte turpinās augt, Square var iegūt ievērojamu papildu ienākumu avotu (komisijas naudas nav, bet pastāv atšķirība starp pirkšanu un pārdošanu). Bet, ja bitkoinu mode izrādīsies pārejoša, kompānija turpinās kultivēt finanšu pakalpojumu infrastruktūru mazajam biznesam.

Indeksu fondi

Mēs varam investēt nevis vienā kompānijā, kas saistīta ar kriptovalūtu, bet uzreiz desmitos tādu firmu. Pēdējā laikā tirgū parādījušies vairāki indeksu fondi, kas iegulda tādās kompānijās, kā Overstock.com, Intel, Cisco, NVIDIA un Square.

Pirms investēšanas tādā fondā noteikti pārbaudiet komisijas naudas lielumu un struktūru, bet, ja tās nav pārāk augstas, tad tas ir labs veids, kā vienlaicīgi investēt pazīstamās kompānijās un kriptovalūtās.

Fjūčeri

Tas jau ir tuvāk tiešai kriptovalūtu pirkšanai, bet ar dažām būtiskām atšķirībām. Bitkoina fjūčeri tiek tirgoti CME Group un Cboe Global Markets laukumos un ir pieejami mazumtirdzniecības investoriem caur vairākiem lieliem online brokeriem.

Fjūčera kontrakts ļauj likt likmi uz preces vai aktīva nākamo vērtību, samaksājot par to daļu vērtības – garantijas depozītu. Prasības tā lielumam atkarīgas no biržas un brokera, bet gadījumā ar bitkoinu tas parasti ir ap 40%.

Aplūkosim vienkāršotu piemēru: pieņemsim, ka bitkoins tiek tirgots par 10 000 $, un jūs esat nolēmis likt likmi uz to, ka līdz aprīlim tā cena pieaugs. Jūs varat nopirkt fjūčera kontraktu, iemaksājot depozītu 40% apmērā, proti, 4000 $, un, ja bitkoins patiešām kļūs dārgāks, jūs gūsiet peļņu, bet ja cena kritīsies…

Ņemiet vērā, es neiesaku fjūčeru tirdzniecību investoriem – iesācējiem un vispār visiem, kas līdz galam nesaprot, kā tie strādā.

Kā nevajag investēt kriptovalūtās

Un, visbeidzot, ir vairāki netiešo investīciju veidi kriptovalūtu tirgū, no kuriem vajadzētu izvairīties.

Riot Blockchain – izmanto, ja tā var teikt, apšaubāmu uzņēmējdarbības praksi.

Bitcoin Investment Trust – tas ir bitkoina indeksu fondam tuvākais no līdzības ziņā esošajiem. Ideja ir vienkārša: trasts ņem investoru naudu un investē to bitkoinā. Tikai tā akcijas tiek tirgotas ar tik lielu uzcenojumu bitkoina vērtībai.  Prātīgāk labāk ir vienkārši tiešā veidā nopirkt kriptovalūtu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top