Tehnoloģijas

Klupšanas akmens: 35 % pieaugušo strīdas ar ģimenes locekļiem par ierīču atjaunināšanu

Klupšanas akmens: 35 % pieaugušo strīdas ar ģimenes locekļiem par ierīču atjaunināšanu

Unsplash

Kaspersky” veiktā starptautiskā aptaujā, kurā pētīta lietotāju attieksme pret ierīču atjaunināšanu, konstatēts, ka šī darbība ir kļuvusi par ģimenes iekšējo lietu. Pētījums liecina, ka vairāk nekā puse respondentu, kam ir ģimene, (62 %) piekrīt, ka ir jāpalīdz atjaunināt ierīces bērniem un vecāka gadagājuma radiniekiem. Turklāt atjauninājumi var ietekmēt attiecības mājās, jo 35 % aptaujāto atzīst, ka ir strīdējušies par to ar ģimenes locekļiem.

Ierīces jau sen ir kļuvušas par ikdienišķu lietu visu vecumu ļaudīm. Bērni tās izmanto, lai skatītos saturu un spēlētu spēles, un pieaugušie tās liek lietā, lai uzturētu saikni ar draugiem un ģimeni visā pasaulē. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka ikviena ierīce ir laikus jāatjaunina, lai saglabātu darbspējīgu drošības līmeni un augstu veiktspēju.

34 % aptaujāto pieaugušo atjauninājumu instalēšana šķiet nomācoša un kaitinoša, tāpēc nepārsteidz ģimenes locekļu strīdi par neieinteresētību vai nevēlēšanos veikt šos regulāros atjauninājumus.

Aptauja arī parāda, ka neatkarīgi no tā, vai aptaujātie dzīvo vieni vai kopā ar ģimeni, 77 % pieaugušo parasti paši mājās instalē atjauninājumus ierīcēs. Gadījumi, kad katrs pats ir atbildīgs par savām ierīcēm, ir retāk sastopami (12 %), tomēr, pēc aptaujāto domām, viņu partneri (7 %) un bērni (4 %) reti atjaunina ierīces.

 

Atjaunināt viedierīces

 

 

„Tā kā gandrīz visi mūsdienu ģimeņu locekļi izmanto ierīces, atjauninājumu instalēšana kļūst par īstu ģimenes iekšējo lietu. Pētījuma rezultāti liecina, ka kaut kādā mērā šajā procesā ir iesaistīti bezmaz visi ģimenes locekļi. Mēs noskaidrojām, ka vairāk nekā trešdaļa (35 %) respondentu pat strīdas ar ģimenes locekļiem par atjauninājumu svarīgumu, kas acīmredzot liecina, cik nopietni lietotāji uztver savu un tuvinieku drošību tiešsaistē. Laicīga atjauninājumu instalēšana palīdz ne tikai piekļūt jaunām funkcijām un saskarnēm, bet arī uzturēt augstu ierīces drošības līmeni. Tie nodrošina visu ģimenes locekļu personas datu drošību, kā arī ātru un optimālu visu ierīču darbību,” komentē „Kaspersky” patēriņa preču tirgvedības vadītāja Marina Titova.

Viss pārskats skatāms, noklikšķinot uz šīs saites.

Par aptauju

2021. gada aprīlī „Kaspersky” uzdeva „Savanta” veikt 15 tūkstošu respondentu tiešsaistes aptauju, lai izpētītu ierīču atjaunināšanas tendences. Izlasē bija iekļauts 1000 respondentu no Apvienotās Karalistes, Francijas, Vācijas, Itālijas un Spānijas, kā arī 500 respondentu no ASV, Nīderlandes, Austrijas, Portugāles, Rumānijas, AAE, Turcijas, Dienvidāfrikas, Ķīnas, Indijas, Austrālijas, Brazīlijas, Meksikas, Argentīnas, Kolumbijas, Čīles, Peru un Krievijas. Visi aptaujātie personiskajā vai darba dzīvē izmantoja PC, viedtālruni un/vai planšetdatoru, un 76 % no viņiem bija nodarbināti.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top