National Geographic

Vairāk nekā tikai gaisa satiksmes centrs – iespaidīgākās lidostas pasaulē

Vairāk nekā tikai gaisa satiksmes cents - iespaidīgākās lidostas pasaulē

Sākot ar atrakciju parkiem un beidzot ar iekštelpu ūdenskritumiem – tas viss ir atrodams pasaules klases lidostās, kas pilda ne tikai gaisa satiksmes centru funkciju, bet arī iedvesmo un izklaidē savus apmeklētājus.

Nereti lidojumi un atrašanās lidostā ceļotājiem saistās ar ilgu gaidīšanu, sarežģītām drošības pārbaudēm un garlaicību. Tieši tāpēc lidostas cenšas izmainīt savu tēlu un piedāvājumu, lai iedvesmotu apmeklētājus un padarītu viņu ceļojumus patīkamākus.

Kanālā “National Geographic” drīzumā gaidāms raidījums par vienu no Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) līdz šim viszemāk novērtēto lidostu. Jau nākamgad Lagvardijas lidostā noslēgsies vērienīgi renovācijas darbi – tā no sliktākās lidostas ASV plāno kļūt par labāko un modernāko. Pirmā sērija būs vērojama jau ceturtdien, 11. novembrī, plkst. 22.00.

Taču pirms raidījuma ielūkosimies citās pasaules labākajās, skaistākajās un pārsteidzošākajās lidostās. Ja parasti iesaka lidostā ierasties aptuveni divas stundas agrāk, tad uz šīm lidostām noteikti ir jādodas vēl ātrāk, lai varētu izbaudīt visu, ko tās piedāvā.

Vairāk nekā tikai gaisa satiksmes cents - iespaidīgākās lidostas pasaulē

Čangi lidosta Singapūrā

Singapūras Čangi lidostas dzīvžoga labirinti

Čangi lidosta ir katra ceļotāja sapnis. Tā ir bagāta ar aizraujošām aktivitātēm, kas ļauj kavēt laiku pirms, pēc vai starp lidojumiem – sākot ar iepirkšanos, dažādām ēstuvēm un beidzot ar izklaides objektiem.

Pirms Covid-19 pandēmijas sākuma, 2019. gadā, slavenā lidosta bija viena no 20 noslogotākajām lidostām pasaulē. To apmeklēja 68,3 miljoni cilvēku gadā, kas ir vidēji 187 000 cilvēku dienā.

Singapūras lidosta ir slavena ar tās zaļo iekārtojumu. Gaisa satiksmes centra iekšienē var atrast 40 metrus augstu ūdenskritumu, ko no visām pusēm ieskauj tropu augi un vairāk nekā 2000 koku. Tas ir augtākais iekštelpu ūdenskritums pasaulē. Vienā no termināļiem atrodas arī 100 kaktusu un tuksneša augu sugu.

Lidostā ir pieejamas izklaides visai ģimenei. Katrā terminālī ir rotaļu laukumi, slidkalniņi, izklaides klubi un pat kinoteātri. Lidostā ir arī 14 000 kvadrātmetru liels atrakciju parks ar vairākiem labirintiem.

Arī gardēži Čangi lidostā atradīs kaut ko sev interesējošu. Tajā ir ēdināšanas centrs vairāk nekā 100 ēstuvēm, no kurām aptuveni 30 darbojas visu diennakti. Lidostā ir arī 275 dažādi veikali.

Vairāk nekā tikai gaisa satiksmes cents - iespaidīgākās lidostas pasaulē

Hamadas lidosta Katarā

Visaugstāk novērtētā lidosta 2021. gadā

Hamadas lidosta ir Kataras galvaspilsētas Dohas starptautiskā lidosta. To dēvē par greznāko gaisa satiksmes centru pasaulē. Un, kā uzsver ceļotāji, šī vienlaikus ir ļoti klusa lidosta.

Tajā ir aptuveni 20 pastāvīgas mākslas instalācijas. Centrālajā hallē atrodas septiņus metrus augsta, dzeltena rotaļu lāča skulptūra. Kā stāsta lidostas pārstāvji, tās mērķis ir ceļotājiem atgādināt par bezrūpīgo bērnību.

Lidostā ir viesnīca, kurā ceļotāji un lidojumu apkalpe var pārnakšņot vai netraucēti atpūsties uz pāris stundām. Tajā ir arī SPA centrs, sporta zāle un pat golfa simulators.

Tāpat gaisa satiksmes centrā ir arī vairāki bērnu laukumi, kuros dažāda vecuma mazie ceļotāji var kavēt laiku pirms vai starp lidojumiem. Savukārt atpūtas telpās ikviens var izmantot televizorus un ir pieejami arī datori.

Šobrīd lidostā notiek paplašināšanas darbi. Jaunajā daļā ir plānots izveidot līdzīgu telpu kā Singapūras lidostā – ar 10 000 kvadrātmetru plašu tropisko dārzu un 268 kvadrātmetrus lielu ūdens objektu. Protams, telpas papildinās arī ar veikaliem un restorāniem. Jau šobrīd lidostā ir gandrīz 100 dažādu tirdzniecības vietu un ap 30 ēstuvju.

Vairāk nekā tikai gaisa satiksmes cents - iespaidīgākās lidostas pasaulē

Hanedas lidosta Tokijā

Maltīte zem zvaigžņotas debess

Tokijas starptautiskā lidosta atrodas mazāk nekā 30 minūšu braucienā no pilsētas centra. Tā ir Japānas noslogotākā lidosta, un gadā to apmeklē aptuveni 80 miljoni pasažieru.

Lidostā ir trīs termināļi, starp kuriem kursē bezmaksas autobusi. Tranzīta pasažieriem ir pieejams arī vilciens.

Lidosta pasažieriem piedāvā dažnedažādas atpūtas un izklaides iespējas. Satiksmes centrā ir izveidoti vairāki lidmašīnu vērošanas laukumi, kuros apmeklētāji var netraucēti atpūsties. Uz lidostas jumta ir arī panorāmas skata telpa. Interesanti, ka Tokijas gaisa satiksmes centrā, balstoties uz 19. gadsimta liecībām, ir izveidota arī Japānas kultūrā nozīmīgā Hanedas Ninobashi tilta replika.

Kā interesants lidostas objekts noteikti jāmin planetārija kafejnīca. Tajā var vērot zvaigznes virs Tokijas un citām Hanedas lidostas galamērķu pilsētām, piemēram, Londonas, Singapūras un Sidnejas. Zvaigžņotā debess, iespējams, liks aizmirst par uzkodām, taču tas noteikti ir to vērts!

Šīs lidostas ceļotājiem sniedz lieliskas atpūtas iespējas. Pavisam drīz arī ASV Lagvardijas lidostas apmeklētāji varēs doties ceļojumos bez lieka stresa – baudot mākslu un izklaides iespējas. Ielūkojies pārbūves procesā un uzzini, kā top pasaules labākās lidostas. Skaties raidījumu jau no ceturtdienas, 11. novembra, plkst. 22.00 kanālā “National Geographic”!

“National Geographic” (NG) ir pieejams 440 miljoniem mājsaimniecību 171 pasaules valstī 45 valodās. NG kopā ar “Nat Geo WILD”, “Nat Geo People” un “Nat porsGeo MUNDO” veido kanālu grupu “The National Geographic” – tie ir daļa no “National Geographic Partners”, kas ir kopuzņēmums starp “21st Century Fox” un “National Geographic Society”. Sociālās saziņas vietnē “Facebook” vien NG ir vairāk nekā 55 miljoni sociālo mediju fanu. Latvijā NG ar subtitriem latviešu un krievu valodā ir pieejams “Tet”, “Baltcom”, “Elektrons S”, “Livas KTV”, “Namsamnieks”, “Balticom”, “MITS”, “LAT”, “Dautkom”, “Ostkom”, “Elektrons”, “Telenet”, “Elektrons & K”, “Eikatik”, “Smart-TV” un “V20″ televīzijas abonentiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top