Tehnoloģiju ziņas

Igaunija ierobežojusi e-rezidenta statusa piešķiršanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem

Igaunija ierobežojusi tiešsaistes rezidenta statusa piešķiršanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem

Igaunijas varas iestādes no 11. marta apturējušas sākotnējo pieteikumu pieņemšanu un izsniegšanu e-rezidenta statusa (e-Residency)  saņemšanai Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem.

Attiecīgs rīkojums publicēts vietējā Policijas un robežsardzes departamenta vietnē.

Turklāt tiešsaistes rezidenti ar Krievijas un Baltkrievijas pilsonību, kuriem beidzas digitālās personības apliecības derīguma termiņš, var atkārtoti iesniegt pieteikumu, lai saņemtu jaunu digitālo personības apliecību.

“Katrs pieteikuma iesniedzējs tiks izvērtēts, ņemot vērā potenciālos jaunos riskus un viņa iepriekšējo ieguldījumu Igaunijas ekonomikā un kultūrā. Digitālā identifikatora pieteikuma izskatīšanas laiks ir 30 dienas, taču tas var tikt pagarināts, lai pārbaudītu faktus”, – paziņoja departaments.

Derīgas elektroniskā rezidenta digitālās personas apliecības īpašnieki, kuri ir Krievijas Federācijas un Baltkrievijas pilsoņi, to saglabās, bet tostarp viņus pastiprināti kontrolēs Nodokļu un muitas departaments, Finanšu izlūkošanas dienests un Igaunijas Iekšējās drošības dienests.

Šaubu gadījumā par elektroniskā rezidenta statusa izmantošanas mērķi –Policijas un robežsardzes departamentam ir tiesības apturēt vai anulēt digitālās apliecības. Daudzi kriptovalūtu kopienas pārstāvji jau ir saņēmuši šāda satura ziņojumus: “Jūsu sertifikāts Nr. <…> ir apturēts. Elektronisko pakalpojumu vai elektroniskā paraksta izmantošana ar apturētu sertifikātu nav iespējama”.

Igaunija ievieš ierobežojumus saskaņā ar starptautiskajām sankcijām pret KF un Baltkrieviju militārā iebrukuma Ukrainā dēļ.

“[Mēs vēlamies] izvairīties no riska, ka Igaunijas elektroniskā rezidenta statusa programmas ietvaros kompānijas tiks izmantotas, lai finansētu militāro uzbrukumu Ukrainai un apietu sankcijas”, – paziņoja varas iestāžu pārstāvji.

Programma e-Residency nodrošina ārvalstniekiem piekļuvi Igaunijas valsts un privātā sektora elektroniskajiem pakalpojumiem un iespēju attālināti izveidot Igaunijas kompānijas, lai strādātu ES tirgū piecus gadus. To izmanto daudzi kriptovalūtu biznesa īpašnieki.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top