Visas ziņas

Igaunijā kļuvis sarežģītāk iegūt kriptovalūtas tirdzniecības licenci pēc jauno regulējumu ieviešanas

Kripto likumdošana

Igaunijas konsultāciju firma Eesti 16. maija preses relīzē ir norādījusi, ka Igaunijā ir kļuvis daudz sarežģītāk iegūt kriptovalūtas tirdzniecības licenci.

Igaunijas Finanšu ministrija 3. maijā ieviesa izmaiņas kriptovalūtas tirdzniecības licences iegūšanas procesā. Jaunie regulējumi paredz vairākus formālas saistības, ir pagarināts licences pieteikuma izskatīšanas laiks no 30 līdz 90 dienām, un ir noteikta prasība reģistrēt kriptovalūtas tirdzniecības uzņēmumu vai filiāli Igaunijā.

Turklāt tagad reģistrētā uzņēmuma juridiskajai adresei un direktoru padomei ir jāatrodas Igaunijā, un valsts nodeva par licences izsniegšanu ir palielināta no EUR 345 (386 ASV dolāri) līdz EUR 3,330 (3,729 ASV dolāri). Valsts finanšu ministrs Martins Helme paskaidroja šo izmaiņu iemeslus:

“Mēs esam mācījušies no banku nozares gūtās mācības, un tagad mums ir jāatrod pieeja jauniem starptautiskiem riskiem, no kuriem vissvarīgākie ir saistīti ar kriptovalūtu.”

Firmas Eesti pārstāvji apgalvo, ka tagad ar jaunajiem noteikumiem būs grūtāk iegūt kriptovalūtas tirdzniecības licenci. Ir zināms, ka pašreizējiem licences īpašniekiem būs laiks līdz gada beigām izpildīt jaunās prasības, pretējā gadījumā regulators anulēs viņu licenci.

Pagājušā gada decembrī Igaunijas Finanšu ministrija bija paziņojusi, ka plāno veikt grozījumus pieņemtajam finanšu likumprojektam, lai padarītu stingrākus ar kriptovalūtas tirdzniecību saistītos regulējumus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top