ICO

Igaunijā izveidos valsts atbalstītu ICO

Šobrīd Igaunijā tiek daudz runāts par tehnoloģijām.

Ir zināms, ka mūsu  kaimiņvalsts ir sākusi domāt par digitālajiem pakalpojumiem, tādiem kā e-rezidences programma un Igaunijas valdība turpina strādāt pie plāna par valsts finansētas ICO platformas izveidi ar saviem tokeniem. 

Par Igaunijas atbalstītu ICO sāka runāt 2017. gada augusta beigās. Viss sākās ar Twiter ziņu no e-rezidences programmas vadītāja Kaspar Korjus.
Viņš piedāvāja uzsākt ICO, kurā e-rezidenti, gan pilsoņi var ieguldīt un par to saņemt Estcoin tokenus, ar kuriem varēs norēķināties par dažādiem pakalpojumiem Igaunijā.
Šī ziņa tika pamanīta un pēc četriem mēnešiem Igaunijas valdība oficiāli paziņoja par to, ka virtuālā valūta varētu kļūt par vienu no līdzekļiem ar ko varēs norēķināties.
2018. gada janvārī tiks uzsākta TokenEST ICO programma, kuras laikā plānojas savākt vismaz 30. miljonus eiro. Šī programma darbosies Ethereum blokķēdē. Igaunijas valdība ir izveidojusi sadarbību ar Chronobank, lai būtu vieglāk šo projektu īstenot, kaut arī plānotajai koncepcijai ir lielas izredzes, Igaunijas valdība tomēr var saskarties ar problēmām, kas ir saistītas ar tās pieņemtajiem lēmumiem attiecībā uz šo projektu.
Protams, pastāv jautājums, vai šāds ICO projekts ir vajadzīgs. Tajā pat laikā tas nozīmē, ka Igaunija spēj un ir gatava domāt ārpus ierastā rāmējuma.  Eiropas Centrālās Bankas prezidents Mario Dragi noraidīja sākotnējo plānu laist klajā valsts kriptovalūtu, bet šķiet, ka jaunajam projektam izdosies apiet arī šo “veto”.

Tātad tiks izveidotas divas jaunas organizācijas –  bezpeļņas organizācija Tokenest SA un komerciāla organizācija, kas ir zināma kā TokenEST OU. Tas ir diezgan interesants projekts ar attiecīgu korporatīvu struktūru, lai gan vēl nav zināms, vai nākamajā gadā būs kāda interese par ICO.

Igaunija  ir vienīgā valsts Eiropā, kurai ir nozīmīga pozīcija kriptovalūtu tirgos, jo tai ir savs viedoklis par lietām šajā sakarā.  Sabiedrība atbalsta e-pārvaldes modeli, un Igaunija ir pozicionējusi sevi kā nozares līderi digitālo pakalpojumu pasaulē. Tomēr, vai Eiropas Centrālā Banka piedalīsies šajā procesā, nav vēl zināms.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top