Valūtas

Pēc naudas atmazgāšanas skandāla 500 Igaunijas kriptovalūtu kompānijas zaudē licences

500 kriptokompanijas ir pazaudejušas licenzi Igaunijā

Angelo Giordano/Pixabay

Pēc Eiropā lielākā naudas atmazgāšanas skandāla Igaunija ir nolēmusi anulēt licences simtiem kriptovalūtu kompāniju.

Saskaņā ar Bloomberg ziņoto – Igaunija, kas ir viena no kriptovalūtām draudzīgākajām ES valstīm – mainīja nosacījumus kriptovalūtu kompānijām, reaģējot uz skandālu par 220 mljrd. $ atmazgāšanu, kad A/S Danske Bank  Igaunijas struktūrvienībā tika konstatēti simtiem miljardu dolāru netīrās naudas.

Igaunijas Finanšu izlūkošanas nodaļas vadītājs Madiss Reimands paziņoja, ka pārbaudītas tiek visas licencētās kriptovalūtu kompānijas, kuras varēja ļaunprātīgi izmantot piederību Igaunijas jurisdikcijai, lai veiktu krāpšanu citās valstīs. 500 Igaunijas kompānijām tagad ir anulētas darbības atļaujas.

Reimands paskaidroja:

“Tas ir pirmais solis, lai ieviestu tirgū kārtību, atļaujot darbību tikai tām kompānijām, kuras patiešām var atrasties Igaunijas uzraudzībā”. 

Reimands arī teica, ka tiks ieviesti stingrāki licencēšanas pasākumi. Tagad arī vairāk kā puse pārējo kriptovalūtu kompāniju var zaudēt savas licences, ja faktiski Igaunijā netiks veikta uzņēmējdarbība. Ja kompānija ir reģistrēta Igaunijā, tad tai uzņēmējdarbība ir jāveic arī Igaunijā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top