Valūtas

Igaunija ieviesusi stingrākus kriptovalūtu aprites noteikumus

Igaunija ieviesusi stingrākus kriptovalūtu aprites noteikumus
2. maijā Igaunijas valdība apstiprinājusi Finanšu ministrijas izstrādātos likumus par cīņu ar naudas atmazgāšanas finansēšanu, terorismu un par valsts nodevu.
Finanšu resora vadītājs Martins Helme uzskata, ka par “svarīgu, bet ne pēdējo” soli šai virzienā jākļūst stingrākiem virtuālo valūtu aprites un virtuālā maka pakalpojumu sniegšanas nosacījumiem.

Ministrs paziņoja: “Banku sektors ir guvis sāpīgu mācību, un tagad mums jāpievēršas jauniem starptautiskiem riskiem, no kuriem ar kriptovalūtu saistītais risks ir viens no pašiem svarīgākajiem”.

Viņš uzsvēra, ka cīņa ar naudas atmazgāšanu ir viena no pirmdien darbu uzsākušās jaunās valdības prioritātēm, un tai tiks veltīta īpaša uzmanība.
Saskaņā ar Helme teikto – tiks mainīti licences saņemšanas nosacījumi uzņēmumiem, kas nodarbojas ar virtuālās valūtas maiņu pret naudu un otrādi, kā arī virtuālā maka pakalpojumu sniedzēja licences saņemšanai. Izsniedzot licenci, Naudas atmazgāšanas datu birojs pārbaudīs uzņēmuma valdes locekļu biogrāfiju un reputāciju. Licences saņemšanai ārvalstu uzņēmumam būs jāatver filiāle Igaunijā. Valsts nodeva par licenci pieaug no 345 līdz 3300 eiro. Uzņēmumiem, kuriem jau ir licence, sava darbība būs jāsakārto atbilstoši atjaunotās likumdošanas prasībām.

24. aprīlī Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida apstiprināja Igaunijas jauno valdību ar Centra partijas priekšsēdētāju Jiri Ratasu priekšgalā.
Eiropā Igaunija ir pioniere kriptovalūtas sektoram labvēlīgas likumdošanas izstrādes jomā. Mazā Baltijas valsts pirmā sāka izsniegt darbības licences kripto kompānijām, un tagad to skaits sasniedz 1000. Regulators izsniedz divu veidu licences. Saskaņā ar Igaunijas ziņu aģentūras Err.ee datiem – 2018. gadā 444 maku provaideri un 526 kriptovalūtu tirdzniecības platformas saņēma licences.
Igaunija ir zināma ar attīstītu elektroniskās pārvaldes infrastruktūru un unikālu elektroniskās rezidences programmu, kas privātpersonām un korporācijām nodrošina piekļuvi ātriem un lētiem pakalpojumiem. Licences saņemšanas process aizņem tikai divas nedēļas. Svarīgs iepriekšējs nosacījums darbības licences saņemšanai ir likumdošanas ievērošana.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top