Visas ziņas

Igaunija ievieš stingrāku likumdošanu kriptovalūtu regulēšanas jomā

Igaunija ievieš stingrāku likumdošanu kriptovalūtu regulēšanas jomā

Igaunijas Finanšu ministrija drīz ieviesīs grozījumus nesen pieņemtajā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, kas tiks vērsti uz kriptovalūtu industrijas stingrāku regulējumu. Par to ziņo Cointelegraph, atsaucoties uz vietējiem plašsaziņas līdzekļiem.

Likuma jaunā redakcija stājās spēkā šonedēļ un – kā tiek atzīmēts – atbilst ES Ceturtās direktīvas principiem naudas atmazgāšanas novēršanā.

Iepriekš tā noteikumos bija iekļauti “pakalpojumu piegādātāji maksājumu īstenošanas sfērā, izmantojot alternatīvus maksājumu mehānismus”, taču tagad tie tiks paplašināti uz “pakalpojumu piegādātāji virtuālo valūtu maiņas sfērā” un “pakalpojumu piegādātāji maksājumu īstenošanas sfērā, izmantojot virtuālās valūtas”.

Kā ziņo Igaunijas Finanšu uzraudzības dienesti – kriptovalūtas un kompānijas, kas piedāvā pakalpojumus šai jomā, uzņemas naudas atmazgāšanas riskus – tas arī bija viens no iemesliem pēdējo likumdošanas iniciatīvu ieviešanai.

Agrāk Igaunija plānoja laist klajā valsts digitālo valūtu Estcoin, tomēr šī gada vasarā atteicās no šiem plāniem pēc kritikas saņemšanas no ICB vadītāja Mario Dragi un citiem augsta ranga banku sektora pārstāvjiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top