Visas ziņas

Igaunija anulējusi licences jau vairāk nekā 1000 kriptovalūtu kompānijām

Kriptokompāniju licenzes Igaunija

Foto: Ilya Orehov/unsplash.com

2020. gadā Igaunijas varas iestādes anulēja licences vairāk nekā 1000 kompānijām, kuras darbību veic digitālo aktīvu sfērā. Par to ziņo Postimees.

Gandrīz 400 kriptovalūtu pakalpojumu nodrošinātāju turpina strādāt. Igaunijas Finanšu ministrija konstatēja, ka daudzu kompāniju saistība ar valsti ir minimāla, un to lietotāju lielākā daļa atradās attālinātās jurisdikcijās.

Naudas atmazgāšanas un terorisma novēršanas pārstāvniecības komisijas vadītāja vietnieks Veiko Tali norādīja, ka kriptovalūtu industrijai joprojām nepieciešams pievērst ciešu uzmanību.

“Virtuālās valūtas pakalpojumu jomā nākošgad ir ieplānotas vairākas svarīgas izmaiņas turpmākai šī sektora regulēšanai”, – paziņoja ierēdnis.

Jūlijā Igaunija pastiprināja noteikumus par kriptovalūtu kompāniju reģistrēšanu, ņemot vērā skandālu par 220 mljrd. $ atmazgāšanu, izmantojot vietējo Dānijas Danske Bank filiāli.

Varas iestādes pagarināja lēmuma par pieteikumu pieņemšanas laiku līdz 120 dienām, un maksa palielinājās līdz 3300 €. Par vienu no nosacījumiem licenču saņemšanai kļuva maksājumu konta un statūtkapitāla esamība, kā arī darbinieku fiziska atrašanās valstī.

Atgādinām – septembra beigās Igaunijas finanšu izlūkdienestam radās aizdomas par dažu tiešsaistes rezidentūras programmas  dalībnieku iesaistīšanos krāpšanā ar kriptovalūtām.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top