Visas ziņas

Igaunijai nāksies veikt kardinālas izmaiņas plānā par nacionālo kriptovalūtu

Igaunijas kriptovalūta Estcoin

Pēc ES CB vadītāja Mario Dragi un vietējo banku regulatoru kritikas Igaunija atsakās no savas nacionālās kriptovalūtas izveides plāna.

Igaunijas IT sfēras attīstības uzraugošās institūcijas vadītājs Siim Sikkut intervijā paziņojis, ka valsts ir atteikusies no eiro piesaistītu digitālo tokenu emitēšanas to izplatīšanai valsts pilsoņu vidū – kā tas tika paredzēts iepriekš. Tagad Estcoin saņems tikai e-rezidenti, proti, ārvalstu pilsoņi, kuri izmanto Igaunijas identifikācijas un attālinātās uzņēmumu reģistrācijas sistēmu.

Igaunija – kā viena no tehnoloģiski visattīstītākajām Austrumeiropas valstīm – viena no pirmajām sāka izskatīt jautājumu par nacionālās kriptovalūtas emitēšanu. Jau 2017. gada decembrī Igaunijas valdība paziņoja par plāniem uzsākt kriptovalūtu integrācijas programmu savā ekonomikas sistēmā.

Estcoin izlaides koncepciju nokritizēja ES Centrālās bankas prezidents Mario Dragi, kurš jau septembrī paziņoja, ka “neviena ES valsts nevarēs ieviest savu nacionālo valūtu, jo eirozonas galvenā valūta joprojām ir eiro”. Igaunijas bankas vadītājs Ardo Hansson atbalstīja Dragi viedokli un izteica nožēlu par to, ka valdības organizācijas izplata “melīgu informāciju” par Estcoin.

“Diskutējot ar politiķiem mēs panācām vienošanos, ka Estcoin tiks izmantots transakcijām e-rezidentu kopienā. Citas opcijas patreiz netiek izskatītas. Mēs nelaižam klajā jaunu valūtu”, – secināja Siim Sikkut.

Estcoin projekta autors Kaspar Koržus apstiprināja Sikkuta teikto piebilstot, ka – lai gan Estcoin var palīdzēt e-rezidentiem savstarpēji apmainīties ar pakalpojumiem un konsultācijām – tas “jau pavisam noteikti nekļūs par nacionālo kriptovalūtu”,  papildināja koncepcijas autors. Tostarp vajadzētu atzīmēt, ka no 2014. gada – e-rezidentu programmas ietvaros – Igaunija ir izsniegusi vairāk nekā 35,000 ID kartes ārvalstniekiem – galvenokārt no Somijas, Krievijas un Ukrainas.

Nacionālo kriptovalūtu koncepcijas parādās un norimst dažādās pasaules vietās. Tā maija sākumā Irānas informācijas un telekomunikāciju tehnoloģiju ministrs paziņoja, ka Irānas iekšējās kriptovalūtas projekta “eksperimentālais modelis” ir gatavs uzsākšanai, turklāt Irānas CB aizliedza visas citas kriptovalūtas. Atgādināsim arī, ka šā gada februāra sākumā Venecuēlas laida klajā nacionālo kriptovalūtu Petro, kļūstot par pirmo valsti ar savu tokenu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top