Visas ziņas

Igaunijas centrālā banka veiks pētījumu digitālo valūtu jomā

Igaunijas centrālā banka veiks pētījumu digitālo valūtu jomā

Igaunijas centrālā banka (Eesti Pank) paziņojusi par pētījuma veikšanu digitālo valūtu jomā. Tā mērķis būs infrastruktūras izveides iespēju izpēte, kas tostarp varētu atbalstīt maksājumu risinājumus, izmantojot jaunās tehnoloģijas.

Par projekta partneriem kļuvušas kompānijas SW7 Group un Guardtime. Tā ietvaros tiks pārbaudīta paraksta bez koda (KSI) infrastruktūras risinājuma, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju, savietojamība ar virtuālajām valūtām.


Tiks arī pētīti jauni maksājumu risinājumi, kurus potenciāli varētu realizēt, izmantojot elektroniskās ID un citas Igaunijas elektroniskās valdības iespējas.

Kādas tieši tehnoloģijas plānots izmantot – regulators neprecizē.

Blokķēdes risinājums KSI jau tiek izmantots Igaunijas elektroniskajos valsts servisos.

Izziņotais projekts paredzēts uz diviem gadiem un sastāvēs no vairākām fāzēm. Pirmās no tām uzdevums ir izpētīt mērogojamības un drošas platformas izveides iespējas, kas būtu praktiski lietojama un atbilstu digitālajai naudai izvirzītajām prasībām.

Atgādinām – iepriekš Igaunijas varas iestādes apsvēra Estcoin – nacionālās digitālās valūtas, kas piesaistīta eiro, izveides iespēju. 2018. gada vasarā šie plāni tika atcelti pēc bijušā Eiropas Centrālās bankas (ECB) vadītāja Mario Dragi un citu augsti stāvošu banku sektora pārstāvju kritikas..

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top