Visas ziņas

Igaunijas regulatori turpinās “sakārtot” kriptovalūtu tirgu

Igaunijas regulatori turpinās "sakārtot" kriptovalūtu tirgu
Pēc visa spriežot – Igaunijas varas iestādes grasās vēl vairāk pastiprināt kriptovalūtu industrijas regulēšanu. Šīs Baltijas valsts Finanšu inspekcijas vadītājs Kilvars Kesselers paziņojis, ka viņa resors drīz “sāks sakārtot” digitālo aktīvu tirgu. Par to vēsta Delfi.
Intervijā vietējam radio Kesselers atzīmējis, ka līdz šim tie, kas Igaunijā nodarbojās ar kriptovalūtām, bija reģistrēti Datu par naudas atmazgāšanu birojā – lai gan būtiskas šīs darbības uzraudzības nav.
Viņš arī atsaucās uz Finanšu darījumu darba grupas (FATF) pārstāvju paziņojumu, kuri atzīmēja, ka kriptovalūtas var izmantot naudas atmazgāšanai un nelikumīgām darbībām.
Atzīmēsim – nesen FATF ieviesa jaunus noteikumus saistībā ar kripto tirgu, cita starpā uzliekot par pienākumu kripto biržām un citiem kriptovalūtu pakalpojumu sniedzējiem (VASPs) ievērot AML un CFT (cīņa pret terorisma finansēšanu) procedūras tāpat kā tradicionālajām finanšu kompānijām.
Atgādinām – maijā Igaunijas valdība pastiprināja licenču izsniegšanas kontroli kriptovalūtu kompānijām valstī, kas – pēc Finanšu ministrijas vadītāja teiktā – arī bija vērts uz cīņu pret naudas atmazgāšanu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top