Visas ziņas

IKEA izmantojis Ethereum blokķēdi maksājuma saņemšanai

IKEA izmantojis blockchain maksājuma saņemšanai

Šveices uzņēmuma IKEA Īslandes struktūrvienība izmantojusi Ethereum blokķedi, lai saņemtu maksājumu digitalizētā fiat valūtā.

Tiek minēts, ka transakcijas operators ir bijusi blockchain firma Tradeshift, bet fintech kompānija Monerium uzņēmusies starpnieka lomu un nodrošinājusi Īslandes kronas digitālo versiju.

“Varas institūciju regulēta programmējamā nauda būs maksājumu pamats elektroniskajā komercijā, jo tā ļauj izmantot tā sauktos smartkontraktus. Smartkontraktus var izmantot dažādi. Piemēram, lietotājs var ģenerēt smartpavadzīmi, kura pati spēj sevi aprēķināt”, – paziņojis Tradeshift līdzdibinātājs Gerts Silvests.

Transakcijas īstenošana, izmantojot dalītā reģistra tehnoloģijas līdzekļus, Islandē kļuva iespējama, pateicoties šeit iepriekš šogad pieņemtajam likumam, kas ļauj emitēt fiat valūtas digitālo versiju apgrozībai Eiropas ekonomikas zonā.

“Kā pirmā kompānija, kas saņēmusi atļauju emitēt elektronisko naudu blokkēde, mēs esam priecīgi parādīt tehnoloģijas priekšrocības masveida izmatošanai B2B transakcijās uz oficiālās naudas bāzes. Atšķirībā no volatilajām kriptovalūtām, elektroniskā nauda ir pārbaudīta ar alternatīvu skaidru naudu. Programmējamas elektroniskās naudas izmantošana smartkontraktos vēsta par jaunas maksājumu kategorijas parādīšanos”, – komentējis Monerium izpilddirektors (CEO) Sveinns Valfells.

Jāatzīmē, ka kompānija jau sen pievērš uzmanību dalītajiem reģistriem. Martā laboratorija Space 10, kas ir IKEA struktūrvienība, sāka izmantot blokķēdi saules enerģētikā.

Taču IKEA nav vienīgais uzņēmums, kas vēlas izmantot blokķēdi un kriptovalūtas. Arī Japānas finanšu gigants SBI Holdings plāno izmantot digitālo aktīvu XRP globālo maksājumu nodrošināšanai.

Preses relīze.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top