Tehnoloģijas

Īlona Maska SpaceX testē Starlink satelītu internetu

Starlink satelitu interneta testi

Foto: AleksandrMorrisovich/shutterstock.com

SpaceX veic slēgtu Starlink satelītu interneta beta versijas pārbaudi. Programmā piedalās Amerikas Savienoto Valstu un Kanādas dienvidu iedzīvotāji. Viņi dalījās ar saviem pirmajiem testa rezultātiem Reddit forumā.

Kādi rezultāti?
Tātad, šeit ir SpeedTest rezultāti: lejupielādes ātrums – līdz 60.24 Mbit/s, augšupielādes ātrums – 17,7 Mbit/s, vidējā aizkave (Ping) – 30 – 40 ms, maksimāli – 94 ms.

SpeedTest

Salīdzinājumam – viens no vadošajiem ASV satelīta pakalpojumu sniedzējiem HughesNet savā satelīta interneta tīklā nodrošināja datu ielādes ātrumu līdz 25 Mbit/s, bet augšupielādi – līdz 3 Mbit/s ar aizkavi vairāk nekā 500 ms. Tātad Starlink sniegums ir diezgan labs.

Līdz šim SpaceX nav palaidis visus satelītus. Kad tīkls ir pilnībā izveidots, tiek solīts datu pārraides ātrums līdz 1 Gb/s (120 MB/s) ar aizkavi no 25 līdz 35 ms.

Atgādinām, ka Ilona Maska uzņēmums plāno izveidot globālu tīklu, kas planētas iedzīvotājiem nodrošinās platjoslas internetu jebkur pasaulē, tas ir, pat tajos reģionos, kur nav infrastruktūras. Šim nolūkam ir vajadzīgi arī satelīti. Normālai tīkla darbībai nepieciešami vismaz 780. Šobrīd notiek slēgta tīkla testēšana un līdz 2021. gadam sāksies pilnvērtīga izvietošana visā pasaulē. Starp citu, vietne jau pieņem pieteikumus pieslēgumam .

Avots: Freenews

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top