Tehnoloģijas

Īlons Masks: Neuralink čips translēs mūziku tieši uz smadzenēm

Lai klausītos mūziku nebūs vajadzīgas austiņas

Foto: Neuralink

Nav daudz zināms par Īlona Maska pārraudzīto medicīnisko jaunuzņēmumu Neuralink. Tā galvenais uzdevums tika paziņots jau pirms gada: uzlabot cilvēku.

Plāni ir globāli un gluži neattiecas uz tagadni. Bet mazāki uzdevumi pagājušā gada jūlijā man šķita ļoti interesanti un reālāki: palīdzēt paralizētiem cilvēkiem mijiedarboties ar datoru un tā rezultātā ar citiem cilvēkiem.

Pagājušā gada laikā klāt nāca visai maz informācijas par Neuralink. To galvenokārt smēlās no retajām Maska atbildēm Twitter. Tā mēs uzzinājām, ka jaunuzņēmumam ir arī saistīts mērķis: atjaunot neironu saites cilvēka smadzenēs. Proti – šeit var runāt par to, ka Neuralink tehnoloģijas atvieglos dzīvi cilvēkiem ar Parkinsona slimību.

Bija vēl viens svarīgs Maska paziņojums: tehnoloģijas, kuras veido jaunuzņēmums, palīdzēs ārstēt depresijas un atkarības. Maska izteiciens šķiet diezgan miglains – to ir ļoti grūti saprast, bet atbilde noteikti bija apstiprinoša:

Pranajs: “Vai Neuralink var izmantot, lai pārkvalificētu to smadzeņu daļu, kas atbild par atkarību vai depresiju? Tas būtu lieliski”.Īlons Masks: “Protams. Tas ir lieliski un šausmīgi. Viss, ko mēs kādreiz esam jutuši un domājuši, bija elektriski signāli. Agrīnais Visums bija tikai zupa, kas stāv no kvarkiem un taoniem. Kā gan mazs Visuma gabaliņš sāka domāt par sevi kā par saprātīgu?”Un ne mazāk svarīgi: Īlons uzskata, ka, izmantojot Neuralink, mēs varēsim atbrīvoties no austiņām, klausoties mūziku.

 

Ostins Hovards: “Ja Neuralink tiks realizēts – vai tad mēs varēsim klausīties mūziku tieši no mūsu čipiem? Izcila īpatnība”.
Īlons Masks: “Jā”.

Šeit svarīgs, protams, nav fakts par atteikšanos no austiņām vai tas, ka tas radikāli mainīs skaņu režijas un skaņu producēšanas nozari. Šeit svarīgi ir tas, ka skaņa tiek pārraidīta tieši smadzenēs. Proti – šis neirointerfeiss var palīdzēt cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem dzirdēt apkārtējo pasauli!
Un būtībā sanāk, ka nav nemaz svarīgi – kādu saturu translēt uz smadzenēm. Galvenais šeit ir kanāla caurlaides spēja. Vispirms skaņa, pēc tam attēls. Un es uzskatu, ka tas ir ļoti svarīgi un izcili visai cilvēcei.

Tuvākais pasākums, kurā Īlons Masks un Neuralink izstrādātāji stāstīs par izstrādātajām tehnoloģijām, notiks 28. augustā. Par ko tieši tur runās – pagaidām nav zināms.

Avots: Futurism

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top