Tehnoloģijas

Incidents ar UST paātrinās likuma par stablecoin pieņemšanu ASV – Finanšu ministrija

Incidents ar UST paātrinās ASV Stabilo monētu likumu

ASV finanšu ministre Dženete Jelena (Janet Yellen) aicinājusi līdz gada beigām pieņemt stablecoin regulējošu likumu. Kā piemēru viņa minējusi ar stablecoin TerraUSD (UST) izveidojušos situāciju, kas pazaudējis piesaisti dolāram un dramatiski krities naktī uz 10. maiju.

Jelena teica, ka jautājums par stablecoin likuma pieņemšanu Kongresā ir svarīgs un steidzams: “Kā TerraUSD stablecoin strauji zaudēja vērtību un piesaisti ASV dolāram. Es domāju – tas tikai ilustrē to, ka šis ir strauji augošs produkts, kas rada strauji augošus riskus”.

Senators Pets Tumi, kurš lojāli izturas pret kripto, paskaidroja, ka UST ir algoritmisks stablecoin: “Tas nozīmē, ka pēc definīcijas tas nav nodrošināts ar skaidru naudu vai vērtspapīriem – kā tradicionālākie stablecoin. Man šķiet, ka tā ir svarīga atšķirība”.

Terra ekosistēma šonedēļ saskārās ar situāciju, kad nezināms treideris pēkšņi nolēma pārdot 285 miljonus UST.  Tomēr UST problēmas ar to nebeidzās, kādā brīdī stablecoin kurss Binance biržā nokritās līdz 0,6065 USDT, kas faktiski nozīmēja nopietnus tā piesaistes ASV dolāram traucējumus.  Šobrīd stablecoin cena ir nokritusies līdz $0.5768.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top