Visas ziņas

Indijā kriptovalūtu īpašnieki var nokļūt cietumā uz 10 gadiem

Indijā kriptovalūtu īpašnieki var nokļūt cietumā uz 10 gadiem

Indijas pilsoņiem, kuri tiks pieķerti kriptovalūtu operāciju veikšanā, draudēs cietumsods līdz 10 gadiem. Tāds drošības līdzeklis paredzēts 2019. gada likumprojektā “Par kriptovalūtu aizliegumu un oficiālo digitālo valūtu regulējumu” – vēsta BloombergQuint.

Sodu paredzēts piemērot attiecībā pret personām, kas “tieši vai netieši saistītas ar mainingu, uzglabāšanu, pārdošanu, pārskaitīšanu, realizāciju, emisiju un darījumu noslēgšanu ar kriptovalūtām”. Iespēja atbrīvoties pret drošības naudu pēc šiem pantiem nav paredzēta.

Likumprojektā arī paredzēti sodi, kādi trīs reizes pārsniedz gūtā labuma apmēru. Valstij nodarītais kaitējums pārkāpējam būs jāatlīdzina pilnā apmērā.

Indijas iedzīvotājiem, kuriem pieder kriptovalūtas, 90 dienu laikā no tām jāatbrīvojas un par to jāinformē valsts.

Papildus likumprojekts piedāvā iekļaut likumā “Par naudas atmazgāšanas apkarošanu” darbības veidus, kas saistīti ar blockchain un kriptovalūtām, kā arī izskata iespēju izveidot valsts digitālo valūtu – digitālo rūpiju.

Minētais likumprojekts tiek izstrādāts no 2018. gada. Saskaņā ar vairākiem medijiem, tā sagatavošanā piedalījās dažādu resoru pārstāvji, tostarp Indijas valdības Ekonomikas jautājumu departaments, Centrālā tiešo nodokļu padome,  Centrālā netiešo nodokļu un muitu padome un Izglītības fondu un investoru aizsardzības pārvalde.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top