Tehnoloģijas

Indijas varas iestādes iesaistījušās kriptopiramīdas BitConnect dibinātāja meklēšanā

Indijas varas iestādes ir iesaistījušās BitConnect kriptopiramīdas dibinātāja meklējumos

Indijas tiesībaizsardzības institūcijas, pamatojoties uz vietējā investora sūdzību, organizējušas kriptopiramīdas BitConnect dibinātāja, kuru apsūdz krāpšanā 2,4 miljardu dolāru apmērā, meklēšanu.

Kriptopiramīdas BitConnect dibinātāju Satišu Kumbhani (Satish Kumbhani), kuru krāpšanā apsūdz ASV varas iestādes, meklē tagad arī Indijas policija. Indijas dienvidrietumos esošās Punes pilsētas policijas departaments sāka interesēties par Kumbhani atrašanās vietu pēc tam, kad tika saņemts iesniegums no vietējā investora, kurš apsūdzēja Kumbhani bitkoinu zādzībā.

Vietējais jurists bija pazaudējis aptuveni 220 BTC 420 miljonu rūpiju apmērā (aptuveni 5,2 miljoni dolāru), investējot BitConnect platformās no 2016. līdz 2021. gadam.

Pēc upura teiktā – Kumbhani un seši viņa līdzzinātāji pārliecināja investoru ieguldīt 54 BTC savos projektos. Tādējādi bez sākotnējām investīcijām jurists pazaudēja ienākumu 166 BTC apmērā, ko krāpnieki viņam bija solījuši.

ASV varas iestādes šogad paziņoja, ka Kumbhani, iespējams, ir pametis Indiju un tagad viņa atrašanās vieta nav zināma. 2016. gadā dibinātā piramīda BitConnect bija populārs projekts ICO tirgus uzplaukuma laikā. BitConnect organizatori piesaistīja miljardiem dolāru, solot investoriem izmaksāt 10% ienākuma no investīcijām pašu tokenā BCC.

Lietotāji, kuri piesaistīja jaunus investorus, saņēma bonusus. Kumbhani pazuda februārī pēc tam, kad Amerikas varas iestādes viņam izvirzīja apsūdzību Ponci shēmas organizēšanā 2,4 miljardu dolāru apmērā, no kuras cieta arī ASV pilsoņi. Viņam draud cietumsods līdz 70 gadiem. Pagājušajā gadā ASV Tieslietu ministrija un ASV Kalifornijas Dienvidu apgabala prokuratūra pārdeva BitConnect piramīdas “promouterim” konfiscētos kripto aktīvus 56 miljonu dolāru apmērā, lai cietušajiem daļeji kompensētu zaudējumus.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top