Tehnoloģijas

Finanšu apdraudējumi 2022. gadā: informācijas zagļu skaita pieaugums, vairāk uzbrukumu kriptovalūtām un briesmām pakļautas finanšu sistēmas

Finanšu apdraudējumi 2022. gadā: informācijas zagļu skaita pieaugums, vairāk uzbrukumu kriptovalūtām un briesmām pakļautas finanšu sistēmas

2022. gadā mēs piedzīvosim, ka valstu sponsorētas grupas uzbrūk kriptonaudas nozarei, savukārt kibernoziedznieki iedzīvosies uz ieguldītāju rēķina, veidojot krāpnieciskus makus ar lūkām. Turklāt mēs, visticamāk, pieredzēsim uzbrukumu skaita pieaugumu maksājumu sistēmām un rafinētākus mobilos apdraudējumus. Šīs ir galvenās prognozes no „Kaspersky” pārskata „Kiberdraudi finansiālajām organizācijām 2022. gadā”.

2022. gads bija pārbaudījumu un jaunumu laiks, un vienmēr ir tādi, kas ātri pielāgojas un virza pārmaiņas savās interesēs — tie ir kibernoziedznieki. Vairumu no viņiem motivē nauda, tāpēc finanšu apdraudējumi vienmēr ir bijuši viena no nozīmīgākajām apdraudējumu vides daļām. Apdomājuši būtiskos notikumus un tendences, kas veidoja finanšu apdraudējumu segmentu 2021. gadā, „Kaspersky” pētnieki ir prognozējuši vairākas svarīgas tendences, kas gaidāmas 2022. gadā. Lūk, viņu galvenās prognozes.

  • Pieaugs mērķuzbrukumu skaits kriptovalūtām. Kriptonauda ir digitāls aktīvs un visi darījumi notiek tiešsaistē, tāpēc tā nodrošina anonimitāti lietotājiem. Tās ir pievilcīgas iespējas kibernoziedznieku grupām. Taču šai nozarei uzbrūk ne tikai kibernoziedznieku organizācijas, bet arī valstu sponsorēti apdraudējumu izpildītāji. „Kaspersky” eksperti jau ir novērojuši, kā sarežģītu mērķuzbrukumu grupas sāk agresīvi uzbrukt kriptovalūtu uzņēmumam, un mēs prognozējam, ka šāda darbība turpināsies.
  • Kriptonaudas aparatūras apdraudējumi: nepilnīga drošība un viltoti aparatūras maki. Uzbrukumi kriptovalūtām kļūst arvien mērķtiecīgāki, un kibernoziedznieki turpina izdomāt jaunus paņēmienus, kā nozagt ieguldītāju finanšu līdzekļus. Attiecībā uz ieguldījumu iespējām kriptovalūtās „Kaspersky” pētnieki secina, ka kibernoziedznieki iedzīvosies no krāpniecisku ierīču ar lūkām ražošanas un mazumtirdzniecības, kam sekos sociālās inženierijas kampaņas un citas upuru finanšu līdzekļu zagšanas metodes.
  • Informācijas zagļu akselerācija un konsolidācija.Vienkāršībai, lētumam un efektivitātei uzbrukumos būs galvenā nozīme, lai informācijas zagļi tiktu izmantoti pret finanšu līdzekļiem vismaz kā pirmā posma datu vācēji. Dažādi apdraudējumu izpildītāji tos izmantos, lai profilētu upurus turpmākiem uzbrukumiem. Tas ietver, bet neaprobežojas ar izspiedējvīrusu mērķuzbrukumiem, tradicionālajiem mērķuzbrukumiem un citiem.
  • Mobilo implantu izstrādes konsolidācija.Pandēmija stimulēja mobilo banku darbību, kas turklāt ir vairāk nobriedusi. „Kaspersky” eksperti prognozē vairāk platformai „Android” paredzētu mobilo banku Trojas zirgu, it sevišķi attālinātas piekļuves Trojas zirgu, kas var apiet banku ieviestos drošības līdzekļus (piemēram, vienreizējās paroles un daudzfaktoru autentifikāciju). Vietējie, reģionālie „Android” implantu projekti izvērsīsies visā pasaulē, eksportējot uzbrukumus uz Rietumeiropu un citām pasaules valstīm.

 

„Šis gads bija grūts daudzām organizācijām: bija jārisina attālinātā piekļuve pagaidu darbiniekiem, jālāpa ar internetu savienotās aparatūras sistēmas, lai tās izturētu izspiedējvīrusu uzbrukumus, jātiek galā ar ievērojamo mobilo banku darbības pieaugumu un tās ļaunprātīgajiem implantiem. Un kibernoziedznieki nekautrējās iedzīvoties no uzbrukumu tirgiem. Mēs novērojām ļoti vietējus kibernoziedzniekus pārceļamies uz citiem pasaules reģioniem, tādējādi liekot krietni pasvīst kiberdrošības darbiniekiem. Tāpēc ir izšķirīgi svarīgi noteikt galveno noslieci finanšu apdraudējumu augošajā vidē un dalīties zināšanās, lai palīdzētu uzņēmumiem sagatavoties un tie saprastu, kā aizsargāties no minētajiem apdraudējumiem,” stāsta „Kaspersky” Starptautiskās pētniecības un analīzes grupas (GReAT) vadītājs Latīņamerikā Dmitrijs Bestuževs.

Finansiālās prognozes ir ietvertas „Kaspersky” vertikālo apdraudējumu prognozēs 2022. gadam, kas ir viens no segmentiem „Kaspersky” drošības biļetenā (KSB) — gadskārtējā prognožu un analītisku rakstu sērijā par galvenajām pārmaiņām kiberdrošības jomā. Noklikšķiniet uz šīs saites, lai iepazītos ar citiem biļetena rakstiem.

Lai atskatītos uz „Kaspersky” ekspertu prognozēm 2021. gadam, lūdzu, noklikšķiniet uz šīs saites.

Par „Kaspersky”

Kaspersky” ir starptautisks kiberdrošības un digitālās informācijas aizsardzības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. „Kaspersky” dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljoni lietotāju ir aizsargāti ar „Kaspersky” tehnoloģijām, un mēs palīdzam 240 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top