Tehnoloģijas

Interneta atslēgšanas Baltkrievijā radītie zaudējumi diennaktī tiek lēsti USD 56 milj. $ apmērā

Baltkrievija

Foto: Jana Shnipelson/Unsplash.com

Zaudētā ekonomiskā aktivitāte interneta izslēgšanas dēļ Baltkrievijā tiek lēsta vairāk nekā 56 milj. $ apmērā diennaktī, – ziņo plašsaziņas līdzekļi, atsaucoties uz NetBlocks.
Šie zaudējumi saistīti ar traucējumiem banku, automašīnu koplietošanas, internetveikalu un citu servisu darbībā.

Saskaņā ar The Bell – masveida atslēgšana Baltkrievijā ilga 61 stundu. Tādā gadījumā zaudējumi var sasniegt 141 milj. $.
80% interneta tika sabojāts IPv6 protokola līmenī, ko spēj tikai divi valsts provaideri, ja var ticēt Qrator Labs servisiem. Runa ir par “Beltelekom” un Nacionālo trafika apmaiņas centru (NTAC).

Tālāk redzamajā grafikā attēloti Cloudflare fiksētie Baltkrievijas interneta provaideru trafika pārlēcieni.

Tikai Telegram izdevās samērā veiksmīgi izlauzties cauri bloķēšanai. Bloķēšanas apiešanai lietotāji izmantoja Psiphon servisu.

Eksperti uzskata, ka neiztika arī bez trafika dziļas filtrācijas tehnoloģijas (DPI), neraugoties uz to, ka pašreizējais prezidents Aleksandrs Lukašenko norādīja uz iejaukšanos “no ārvalstīm”. Ko vai kuru viņš ar to bija domājis – nav zināms.

Atgādinām – pirms dažām dienām vairāk nekā 500 Baltkrievijas IT nozares pārstāvji aicināja varas iestādes pārtraukt vardarbību pret pilsoņiem.
“Mēs neesam eksperti politikā, bet mēs esam eksperti tehnoloģiju biznesā. Valstī veidojas apstākļi, kuros tehnoloģiju bizness nespēs funkcionēt. Jaunuzņēmumi nerodas baiļu un varmācības atmosfērā. Jaunuzņēmumi rodas brīvības un atklātības atmosfērā”, – teikts viņu vēstulē.

Avots: Forklog.com

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top