Tehnoloģijas

Kur ieguldīt ir izdevīgāk – zeltā vai bitkoinā?

 

Zelts pret bitkoinu

Unsplash

Neskatoties uz to, ka bitkoina cena joprojām ir tālu no sava vēsturiskā maksimālā līmeņa – 63 tūkstošiem dolāru, 8. augustā tā cena pieauga līdz 45 tūkstošiem dolāru, bet pirmdien, 9. augustā bitkoina cena investoriem lika runāt par kopējo ienākumu dinamiku no ieguldījumiem bitkoinā.

10 gadu laikā ienākumi no ieguldījumiem bitkoinā ir sastādījuši 457703%. Tajā pat laikā ienākumi no ieguldījumiem zeltā bija tuvu nulles atzīmei. Tajā pašā laika posmā S&P 500 uzrādīja 272% pieaugumu, tas ir, vidēji 27% gadā.

Pēdējo 12 mēnešu laikā bitkoina vērtība ir pieaugusi par 269%, S&P 500 par 32%, bet zelta vērtība ir samazinājusies par 15%, norāda analītiķis Kolinss Vu. Eksperts arī atgādina, ka bitkoins joprojām ir svārstīgs aktīvs, bet tā cenas svārstības ilgtermiņā ir radījusi pozitīvu ietekmi uz ROI rādītāju, ko nevar teikt par zeltu.

Tomēr turpmāka pozitīva bitkoina cenas dinamika nav garantēta. Čikāgas fondu biržā “CME Group” zelts tiek tirgots par nākotnes līgumiem vairāk nekā 50 gadus. Savukārt bitkoins turpat tiek tirgots par nākotnes līgumien tikai 3,5 gadus. Interesanti ir tas, ka sākotnēji, kad zeltu sāka tirgot par nākotnes līgumiem, tā cena arī bija svārstīga, tikai vēlāk tā kļuva stabila.

Iespējams, ka bitkoins varētu iet to pašu ceļu, taču šajā gadījumā tā ienesīgums dažos laika posmos var izrādīties zems un pat negatīvs. Zelts šobrīd uzrāda 9% vērtības kritumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, bet bitkoina vērtība ir palielinājusies par 52%.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top