IoP

IoP – Internet of People paziņojums

IoP - Internet of People Community

Kas ir IoP?

IoP ir koins un tas ir ļoti svarīgi, jo starp tokenu un koinu ir ļoti liela atšķirība – tas nav viens un tas pats. To es šajā rakstā uzsveru, jo vairākos portālos par IoP ir lasāma nepareiza informācija. Fermat projektu (iepriekšējā vadība) pārņēma neliela cilvēku grupa, sevi dēvējot par IoP – Internet of People Community. Šis galvenokārt ir komandas projekts, tas nepieder nevienam un principā tam nav īpašnieka. Šobrīd komandas co-founderis ir Dieter Klomfass, viņš plānoja un paveica atdalīšanos no Fermat. IoP ir līdzīgs Bitcoinam – tam ir tāds pats algoritms SHA256.
Fermat investoriem veica ’’premine’’  2,1 milijonu IoP koinus un katru IoP pārdeva par 12 USD. Un aši pieminēšu, ka tagadējai IoP komandai nav piekļuves iepriekš minētajiem IoP, ne arī tajā laikā no ’’premine’’ nopelnītajai naudai. Pēc tam notika tā saucamais split no Fermat vai ‘’community takeover’’. Latviski par šo koinu, diemžēl, daudz informācijas nav. Es centīšos izstāstīt nedaudz par IoP koinu un ceru, ka jums patiks. Piebildīšu, ka neesmu cilvēks, kuram patīk runāt dzīvajā ēterā. Man šķiet pirmā reize ir vienmēr nedaudz muļķīga, ja tev nav pietiekami daudz pieredzes.

Projekta sākums

Viss sākās 2017. gada jūnijā. Jauns sākums. Tas bija ļoti grūts sākums. Es nosaukšu to par piecelšanos no mirušajiem, jo, manuprāt, tā tas arī ir, tā ir atdzimšana. Neliela cilvēku grupa, sevi dēvējot par IoP Community, nolēma atvirzīties un pamest Fermat projektu. Agrāk šī grupa bija noformēta kā Fermat lokālie chapteri un tagad tas ir pārdēvēts kā IoP Chapters. Šī attīstība pārsteidza daudzus cilvēkus un tas sākotnēji tika interpretēts kā uzbrukums. Tomēr, pēc ilgām apspriedēm bija skaidrs, ka labākais risinājums ir ļaut šai grupai turpināt savus plānus un virzīties tikai un vienīgi uz priekšu.

IoP koina tirdzniecība

IoP koini uz doto brīdi tiek pirkti un pārdoti tādās platformās kā Bittrex, CoinBene, Fatbtc, Upbit un BiteBTC. Kā mēs to jau zinām, pēc pēdējiem jaunumiem Bittrex turpina likvidēt tokenus uz savas platformas. Samērā nelielā skaitā sociālajos tīklos bija atrodami draudi no dažādām personām par to, ka Bittrex ir gatavi pārtraukt sadarbību un draudzību ar IoP. IoP komanda laiku nezaudēja un tūlīt pat vēlējās noskaidrot, kāda ir tagadējā situācija, vai tik tiešām tā ir taisnība? Bittrex atbilde –  ar IoP koinu netiks pārtraukta draudzība un, ka IoP projektā ir slēpts potenciāls, kas viņus ļoti priecē un satraukumam nav pamata. Vienīgais, kas jādara IoP komandai, ir jāturpina strādāt pie šī projekta un attīstīt sevi.

Kāda situācija ir šobrīd

Daudzi Fermata projekta (iepriekšējā vadība) dalībnieki, to starpā tā dibinātājs Luis Molina un galvenais ‘main angel’ investors Lan Tscirky līdz šai dienai nav saistīti ar šo jauno IoP komandu un projektu, izņemot to, ka viņi ir iespējāmie IoP turētāji.
Fermat projekta izveidotāji nepiekrita šādam maininga stimulēšanas modelim kāds ir tagad, jo licenžu deleģēšana rada centrālajai operācijai nopietnus riskus, kas izraisa augsti iegūto jaudu, radītā koncentrācija, tādēļ vairs netiks uzturēta IoP blokķēde.
Tas ir apbrīnojami, ka IoP komanda uzņēmās šo atbildību. Fermat neuzturēsies pārvaldības programmās, kuras saistītas ar balsošanu un iemaksu līgumiem (voting and contributions contracts). Tajā pašā laikā, kamēr nelielā grupa sāka visu no nulles, Fermat turpinās attīstīt augsta līmeņa tehnoloģijas un lietotnes. To bring Fermat’s vision into mainstream reality.

Fermat dibinātājs Luis Molina ar šo paziņoja, ka viņš sper nākamo soli Fermat projekta attīstībā un, ka viņš nekādā veidā nepiedalīsies IoP komandā un tās projektā. Viņš arī paziņoja, ka tūlīt nosūtīs 66,000 IoP koinus, kas piederēja IoP apvienībai, tā direktoram Daniel Csendes. Luisa Molina fonds ziedoja attīstībai kopsumā 100,000 IoP koinus IoP komandas izstrādātājiem. Molina vēlētos, lai Bence Bodis, kuram piederēja 75,000 IoP, nodotu šos IoP koinus Internet of people komandas izstrādātājiem Wigy un @Scam, tādējādi atbalstot viņu agrākos, pašreizējos un turpmākos izstrādes centienus, kā arī citus izstrādātājus. Vēl 15,000 IoP tiks ziedoti blokķēdes uzlabošanai, vai vajadzības gadījumā sadalīti citiem izstrādātājiem. Pārējie10,000 IoP pēc pieprasījuma tiks sadalīti citiem izstrādātājiem. Pats Luis Molina arī solīja izdalīt 50,000 IoP koinus IoP grupai, līdzekļus nosūtot Juan Manuel Cancino (Management and strategic planning). Solījumi bija ļoti daudz, bet ne visi tika izpildīti un jā – 50,000 IoP tika sadalīti. Katra nodaļa saņēma vidēji 4,000 IoP.  ‘Premine’ no IoP koiniem un naudas, kura tika nopelnīta tajā laikā, lai šis projekts varētu attīstīties, tagadējai IoP komandai nav piekļuves šiem resursiem. Šajā rakstā nekas netiek slēpts, jo uzticība ir tas, kā šodienas pasaulē pietrūkst. Patiesība!

Luis Molina novēl IoP komandas biedriem visu to labāko un tai pašā laikā atkārto, ka viņš nepieder pie šīs komandas, un neplāno uzturēt jebkādas attiecības ar kādu no tās locekļiem. Visbeidzot viņš paziņoja par savu atkāpšanos no IoP konsorcijas, jo esot bijušas domstarpības par tās vadību.
Fermat uzskata šo sadalīšanos par pareizu lēmumu, lai arī nepiekrīt veidam, kā tā tika īstenota un turpmāk vēl IoP komandai veiksmi un panākumus.
Fermat drīzumā sola iepazīstināt mūs ar savu nākamo soli.

Internet of People komanda ir gatava nākamiem uzdevumiem un panākumiem.

Ar cieņu Ingus Levins Leader Chapter Latvia & Russia

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top