IoP

IOP Prezentācija

Internet of People rada jaunu internetu cilvēkiem

Ir saņemtas jaunas ziņas no Ingus Levins Leader Chapter Latvia & Russia

Es esmu Ingus no Latvijas. Dzīvoju gan Austrijā, gan Vācijā, bet pārsvarā pavadu savu laiku uz Vācijas lielākās salas – Rīgenes. Esmu Latvijas un Krievijas IOP (Internet of People) komandas līderis. Mēs šīs komandas esam sadalījuši un saucam tās par ‘Chapters’. Tad nu tā sanāk, ka šodien un šeit es pārstāvu Internet of People, Kripto valūtu.

Es vēlos īsi prezentēt mūsu projektu Internet of People. Piebildīšu, ka es neesmu programētājs vai IT speciālists. Es esmu parasts cilvēks, kurš ir ļoti ar šo visu aizrāvies. Sākšu ar to, ka Internet of People rada jaunu internetu cilvēkiem, nesatraucamies, tas nenozīmē, ka mēs vēlamies atteikties no visa brīnišķīgā, kas ir šodien, mēs vienkārši tam visam meklējam citu pieeju, jo tas viss, kas ir radies līdz šai baltai dienai, ir vienkārši WOW. IOP būvē decentralizētu internetu un esam pret cenzūru. Decentralizēts internets – The Web 3.0 – pamatots uz Merkurija protokolu un uz nodiem bāzēta vide, tādējādi veidojot patiesi decentralizētas aplikācijas, saīsinājumā – dAPPS.

IoP ierobežos esošo korporāciju un valdības spiegojošās aģentūras, (citreiz man liekas, ka tieši šīs organizācijas aiziet nedaudz par tālu).

Kā tieši tas viss strādās.

Internet of people sastāv no divām galvenajām sastāvdaļām:

Merkurija protokols (dApps) un IoP blokuķēde (maksājumiem).

Kā darbojas IoP Merkurija protokols?

Internet of people ir decentralizēts tīkls. Gandrīz ikviens mājās var uzstādīt un palaist node. Pašlaik vieglākais veids ir izmantojot Titania projektu no mūsu partneriem Libertaria movement, tas ir, jau iepriekš uzstādītu operētājsistēmu Titania uz raspberry pi 3, tā mēs iegūstam ‘Titania box’, kuri, savukārt, tiek izmētāti pa visu pasauli. Bet Titania, tas ir jau tomēr cits projekts un tajā varam iedziļināties citu reizi.

Merkurija protokols, kas darbojas uz šīm Titania kastēm, ļauj visiem iesaistītajiem nodiem sazināties peer-to-peer ar citiem nodiem šai tīklā un tieši apmainīties ar jebkādiem datiem, ko atbalsta Merkurija protokols, to starp var tikt izveidoti lietotāja profili, kuri varēs savstarpēji sūtīt ziņojumus, attēlus un daudz ko citu. Jo, galu galā mēs nevēlamies, lai tiktu lasītas, piemēram, mūsu vēstules u.t.t vienalga, lai kas tas būtu. Vai, piemēram, mana bērna bildes, tās ir manas bildes un es negribu, lai kāds tās pēta) Nu mājienu es domāju, ka sapratāt.

Daļu no tā, ko būvē Internet of People, sauc par atvērtu sociālo tīklu (grafiku) ’the open social graph’. Atvērtā sociālā diagramma ļaus lietotājiem IoP tīklā dalīties ar citiem lietotājiem ar savu informāciju, kā profili un privātie dati. Atvērtais sociālais tīkls ir pilnībā izturīgs pret cenzūru, jo tieši starp lietotājiem ir ‘peer-to-peer’ savienojumi.

 Kā vispār nonāk IOP Blockchain šajā spēlē?

IOP koins ir galvenais apmaiņas līdzeklis IoP tīklā. Tas tiks izmantots, lai stimulētu ekspluatācijas nodus un pakalpojumus vai dažādus servisus. Neaizmirstam, ka IOP koins ir balstīts pats uz savas blokuķēdes.

Ja man vēl ir laiks, tad īsi pastāstīšu vēl nedaudz par IOP koinu!

IOP koins ir cēlies no Bitcoin core versijas 0.15 un pašlaik izmanto to pašu SHA256 algoritmu, bet unikālo PoW (Proof of Work) konsensa mehānismu.

IOP koins ir paredzēts, lai:

– izdalītu godīgas bloka atlīdzības uz IOP komandu un tās dalībniekiem, uzsvēršu vārdu – godīgi!

– samazināt vajadzību pēc augstas jaudas/lieljaudas vai enerģijas

– apmaksāt pakalpojumus IoP ekosistēmā ap ‘nodiem’ un dApps (decentralizētajām aplikācijām).

Tā mēs būvejam tā saucamo ‘jauno internetu’ un darām to, lai tas būtu noderīgs cilvēkiem, jo cilvēki ir pirmajā vietā. Tas ir kas tāds, kas mūsdienās ir ļoti liela un esoša problēma.

/Ingus/

Iepriekš jau rakstījām par IoP.  IoP – Internet of People paziņojums

.Internet of People

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top