Tehnoloģijas

Kāda ir atšķirība starp Apple 30 un 29 W strāvas adapteriem?

Kāda ir atšķirība starp Apple 30 un 29 W strāvas adapteriem?

Salīdzinām divus Apple USB Type-C adapterus ar 30 W un 29 W jaudu – kādas ir to atšķirības?

30 un 29 vatu adapteris tagad ir pieejami par aptuveli vienādu cenu.

1 W – tā ir vienīgā adapteru atšķirība?

Nē. Atšķiras dažādi lādēšanas spriegumi – tādi dati sīkā drukā ir uzrakstīti uz adaptera vai kastes:

  • 29 W adapteris: 5,2 V / 2,4 А (jauda 12,5 W); 14,5 V / 2 А (jauda 29 W);
  • 30 W adapteris: 5 V / 3 А (jauda 15 W); 9 В / 3 А (jauda 27 W); 15 V / 2 А (jauda 30 W); 20 V / 1,5 А (jauda 30 W).

Apple iesaka izmantot adapteri ar 30 W jaudu, lai uzlādētu 12 collu MacBook vai 13 collu MacBook Air, kā arī ātrai dažus iPhone un iPad modeļu uzlādēšanai.

Protams, var uzlādēt arī agrīnākus iPhone modeļus, tikai tie neatbalstīs ātru uzlādi. Gan adapterī, gan vadā, gan viedtālrunī ir uzstādīti īpaši kontrolleri, kas neļaus to darīt.

Cik ātri uzlādējas iPhone?

Sākot ar iPhone 8 un jaunākām versijām, ja izmanto adapterus, kas atbalsta USB Power Delivery, tad akumulators līdz 50% tiks uzlādēts 30 minūtēs.  Piemēroti ir Apple USB Type-C adapteri ar jaudu 18, 29, 30, 61, 87 un 96 W. Būs nepieciešams arī kabelis Apple USB Type-C – Lightning.

Ko tad izvēlēties?

Adapterim ar 30 W jaudu ir vairāk ātras uzlādes standartu – tas var noderēt, ja jūs izmantojat ne tikai Apple tehniku.

Ja tomēr nolemjat iegādāties ātru tieši iPhone paredzētu lādētāju – izvēlieties 29 W adapteri. Īpaši to ieteiktu iPhone 11 un vecāku modeļu īpašniekiem, kuru viedtālruņi komplektēti ar novecojušu 5 vatu adapteri.

Saistībā ar uzlādēšanas ātrumu – visi adapteri ar jaudu 18 W un vairāk uzlādē ierīci ar vienādu ātrumu, pat 61 W barošanas bloki.

Ja jūs meklējat adapteri, kas nav paredzēts lietošanai mājās, bet tieši ceļošanai, vai vienkārši vēlaties to nēsāt līdzi mugursomā, turklāt cenai nav nozīmes, – tad izvēlieties adapteri ar 18 W jaudu, kas nāk komplektā ar iPhone 11 Pro un iPad Pro ( 2018. gada izlaidums un jaunāki): tas ir kompakts, un uzlādes ātrums neatšķiras no 29 W adaptera.

Bet izvēli neierobežo oriģinālie adapteri: piemēram, Big Geek ir milzīgs citu ražotāju lādēšanas bloku klāsts. Iesaku tuvāk aplūkot arī AUKEY – par darbību pārmetumu nav.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top