Tehnoloģijas

iPhone ekrānos ir paslēpts QR kods: kāpēc?

iPhone ekrānos ir paslēpts QR kods: kam tas nepieciešams?

Apple uz katra iPhone ekrāna iestrādā mikro QR kodu smilšu graudiņa lielumā, kas ir redzams tikai ar īpašu rīku palīdzību. Kāpēc tas ir nepieciešams?

The Information raksta, ka Apple šos kodus uz ekrāna stikla sāka likt 2020. gadā. Dažos iPhone modeļos, piemēram, iPhone 12, QR kods atrodas tieši virs priekšējā skaļruņa. Vēlākajos modeļos kods ir iegravēts uz apmales pie ekrāna apakšējās malas.

Pirmie mēģinājumi piemērot kodu izraisīja ekrāna trausluma palielināšanos. Testu laikā speciālisti veica testus uz triecienizturību, un gandrīz vienmēr vietā, kur tika ievietots QR kods, uz stikla parādījās plaisas.

Inženieriem nācās radīt jaunas tehnoloģijas, izmantojot mikroskopiskas lēcas ar gredzenveida apgaismojumu, un rezultāts bija pozitīvs.

Tad kāpēc Apple izmanto šo gravējumu? Lai kontrolētu ražošanas izmaksas. Šādā veidā uzņēmums var precīzi izsekot, cik daudz paneļu saražo tā piegādātāji Lens Technology un Biel Crystal un cik no tiem ir bojāti.

Apple ir samaksājusi miljoniem dolāru, lai savās rūpnīcās uzstādītu lāzera un skenēšanas iekārtas, lai gan sākotnēji Lens Technology un Biel Crystal tam iebilda. Taču tas ir devis rezultātus: ja iepriekš 3 no 10 paneļiem bija bojāti, tad pēc marķēšanas šis skaits ir samazinājies līdz 1. Un Apple tādējādi ietaupa simtiem miljonu dolāru gadā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top