Tehnoloģijas

Irāna izmainīs Krievijai piegādājamo raķešu lidojuma attālumu

Irāna izmainīs Krievijai pārdodamo raķešu lidojuma attālumu

Izraēla uzzināja par Irānas plāniem ierobežot Krievijai piegādājamo raķešu darbības rādiusu, ko tā plāno izmantot karam Ukrainā.

Irāna baidās no negatīvas starptautiskās reakcijas uz sadarbību ar Krievijas Federāciju un gatavojas ierobežot raķešu darbības rādiusu, ko tā plāno piegādāt Krievijai. Par to ziņo Axios, atsaucoties uz četrām augsta ranga Izraēlas amatpersonām, kuras izpauda Izraēlas izlūkošanas datus.

Kā vēsta vārdā nenosaukti avoti, Teherāna neatteicās piegādāt Krievijai raķetes starptautiskā spiediena ietekmē, tomēr, lai mazinātu iespējamās sekas, tika pieņemts lēmums Kremlim nodot tikai raķetes Fateh-110, kuru darbības rādiuss ir mazāks par 300 kilometriem. Iepriekš Irānas varas iestādes neizslēdza Zolfagar raķešu ar 700 kilometru darbības rādiusu nodošanu.

Izdevums norāda, ka Irāna, piegādājot ballistiskās raķetes Krievijai, var pārkāpt ANO Drošības padomes rezolūciju Nr.2231, kas nozīmēs, to, ka ANO atkal piemēros sankcijas Irānai. Saskaņā ar šo rezolūciju, kas tika pieņemta 2015. gadā, Irānai līdz 2023. gada oktobrim ir aizliegts tirgot ballistiskās raķetes un bezpilota lidaparātus, kuru darbības rādiuss ir lielāks par 300 kilometriem un lietderīgā krava ir lielāka par 500 kilogramiem.

Izraēla baidās, ka Irāna no Krievijas varētu iegūt dzinējus tālas darbības rādiusa raķetēm. Tas atraisīs Teherānas rokas Tuvajos Austrumos un var pat radīt draudus Izraēlas un Amerikas karaspēkam, kā arī izraisīt destabilizācijas vilni nemierīgajā Sīrijā.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top