Mainings

Pētījums: Irāna apiet sankcijas, izmantojot bitkoina mainingu

Pētījums, kā Irāna apiet sankcijas

Teherāna – Foto: Unsplash

Irāna veido 4,5% no visas bitkoinu ieguves. Kriptovalūta ļauj valstij apiet sankcijas un pirkt importa preces – atzīmēja Elliptic analītiķi.

Irānas daļas vērtējums pasaules mērogā balstīts uz Kembridžas alternatīvo finanšu centra datiem un valsts kontrolētas Irānas enerģētikas kompānijas paziņojumiem par to, ka maineri patērē līdz 600 MW elektroenerģijas.

Elliptic norāda, ka tāds ieguves līmenis nodrošina aptuveni 1 mljrd. $ katru gadu, bet tāda daudzuma elektroenerģijas saražošanai nepieciešami apmēram 10 miljoni barelu naftas. Tas ir aptuveni 4% no Irānas kopējā naftas eksporta apjoma 2020. gadā.

Analītiķi uzsver – daudzi no tiem, kas veic bitkoinu transakcijas un maksā komisijas naudu Irānas maineriem, atrodas ASV – valstī, kas iniciējusi sankcijas pret Irānu.

“Ja 4,5 % bitkoina ieguves bāzējas Irānā, tad pastāv 4,5 % varbūtība, ka jebkurā transakcijā ar bitkoinu būs iekļauta komisijas naudas samaksa Irānas mainerim”, – atzīmēja Elliptic.

Atgādinām – 2019. gadā Irāna atzina kriptovalūtu ieguvi par rūpniecisku darbību un sāka licencēt mainerus.

  1. gadā Irānas elektrostacijām atļāva strādāt ar licencētiem kriptovalūtu maininga centriem.

Saskaņā ar plašsaziņas līdzekļu datiem – Irānas Centrālā banka šogad atļāva bankām un citām finanšu iestādēm izmantot kriptovalūtu importa apmaksai.

Avots: Forklog

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top