Mainings

Irānas enerģētikas ministrs vēlas, lai kriptovalūtas ieguvējiem tiktu piemērotas reālās elektroenerģijas cenas

Irānas enerģētikas ministra vietnieks ir teicis, ka elektroenerģijas rēķini kriptovalūtas ieguvējiem ir jāaprēķina atbilstoši reālajām cenām, 9. jūnijā ziņoja Irānas ekonomikas dienas laikraksts Financial Tribune.

Irānas enerģētikas ministra vietnieks Homayoun Haeri ir paziņojis, ka elektroenerģijas rēķini par kriptovalūtas ieguves darbībām ir jānosaka saskaņā ar tiem pašiem tarifiem, kas noteikti elektroenerģijas eksportam. Tiek ziņots, ka valdība ik gadu izmaksā gandrīz 1 miljardu ASV dolāru subsīdiju, lai novērstu starpību starp reālajām elektroenerģijas izmaksām un patērētāju rēķiniem, raksta Financial Tribune.

Kā ziņots pagājušā gada decembrī, Irānas iedzīvotāji guva peļņu no kriptovalūtas ieguves, neskatoties uz kriptotirgus krīzi un nacionālās valūtas svārstībām, ko izraisīja pastiprinātās ASV sankcijas.

Irāna pagājušā gada septembrī izteica pozitīvu nostāju pret kriptovalūtu, kad lielākās valdības iestādes, tostarp Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju ministrija, Centrālā banka, Enerģētikas ministrija un citas, atzina kriptovalūtas ieguvi kā nozari.

Tolaik Irānas Augstākās kibertelpas padomes sekretārs paziņoja, ka Irānas Nacionālais kibertelpas centrs izstrādā platformu kriptovalūtas ieguves regulējumam, savukārt attiecīgās iestādes apsvēra ar kriptovalūtas izmantošanu saistīta tiesiskā regulējuma izstrādi.

Cenšoties panākt ekonomisko stabilitāti valstī, Irānas valdība ir apsvērusi arī savas valsts atbalstītas kriptovalūtas ieviešanu. Irānas Nacionālais kibertelpas centrs pagājušā gada augustā atklāja, ka valdības atbalstītais kriptovalūtas projekts ir gatavs, ievērojot Irānas prezidenta Hasana Rūhānī norādījumus.

Irānas enerģētikas ministrs vēlas, lai kriptovalūtas ieguvējiem tiktu piemērotas reālās elektroenerģijas cenas

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top