Mainings

Irāna plāno atļaut kriptovalūtas ieguvi, norāda Irānas Centrālās bankas vadītājs

Irānas varas iestādes plāno atļaut kriptovalūtas ieguvi – paziņoja Irānas Centrālās bankas (CBI) vaditājs, ziņu aģentūrai PressTV ziņoja 10. jūlijā.
Irānas Centrālās bankas vadītājs Abdols Hemmati paziņoja, ka Irānas valdība ir apstiprinājusi dažas izpildlikuma daļas, kas atļautu tādu kriptovalūtu kā bitkoinu (BTC) ieguvi Irānā. Šāds Hemmati lēmums ir pieņemts pēc ilgstošas diskusijas par kriptovalūtas juridisko statusu Irānā.
Kā Hemmati paskaidroja, plānotajā likumā būs paredzēts, ka kriptonozarei Irānā ir jāpielāgojas elektroenerģijas eksporta cenai, nevis jāļauj izmantot subsidēto iekšējo energotīklu.
Saskaņā ar ziņojumu Irāna eksportē elektroenerģiju uz kaimiņvalstīm par cenām, kas ir par 40-100% augstākas, nekā tā nodrošina iekšēji.
Saskaņā ar neapstiprinātiem ziņojumiem Ķīnas kiptovalūtas ieguvēji atrodas Irānā sakarā ar šajā valstī esošajām lētajām enerģijas cenām kriptovalūtas ieguvei.
Hemmati tālāk uzsvēra, ka kriptovalūtas ieguvējiem būtu jāsniedz ieguldījums Irānas valsts ekonomikā, nevis jāļauj bitkoiniem aizplūst ārpus valsts. Viņš arī piebilda, ka Irānas Centrālā Banka nesankcionēs nevienu valūtu, kuras vērtība tiek noteikta pēc valsts valūtas vai zelta vērtības.
Jaunajā ziņojumā teikts, ka Irānas valdība plāno ierobežot kriptovalūtas ieguvi līdz ar ārkārtīgi lielo elektropatēriņu, kas ir saistīts ar palielināto kriptovalūtas ieguves apjomu valstī. Tāpat, lai ierobežotu kriptovalūtas ieguvi, Irānas valdība ir arī konfiscējusi aptuveni 1000 bitkoinu ieguves iekārtas.
8. jūlijā Irānas Centralās bankas jauno tehnoloģiju vadītāja vietnieks paziņoja, ka dotajā brīdī kriptovalūtas pirkšana un pārdošana Irānā ir nelikumīga, atsaucoties uz vietējiem noteikumiem par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

rāna plāno atļaut kriptovalūtas ieguvi, norāda Irānas Centrālās bankas vadītājs

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top