Valūtas

Sakarā ar Irānas banku atslēgšanu no SWIFT varas iestādes ir paātrinājušas digitālā riāla ieviešanas procesu

 

Irānas centrālās bankas atslēgšana no starptautiskās starpbanku maksājumu veikšanas

Saskaņā ar vietējo avotu ziņām – Irānas centrālās bankas atslēgšana no starptautiskās starpbanku maksājumu veikšanas un informācijas pārraides sistēmas SWIFT, par ko kļuva zināms 13. novembrī, – izraisīja to, ka varas iestādes paātrināja nacionālās kriptovalūtas ieviešanas procesu.

Iepriekš Irānas centrālās bankas pārstāvji paziņoja, ka digitālā valūta, ko pagaidām nosacīti dēvē par “kripto riālu”, atbrīvos vietējo ekonomiku no vajadzības izmantot tādu starptautisko naudas norēķinu sistēmu pakalpojumus – kā SWIFT.

Tiek ziņots, ka varas iestādes plāno ieviest kripto riālu “tuvākajās dienās”. Ar fiat rezervēm nodrošinātā monēta tiks izmantota kā maksājumu instruments gan transakcijās, gan starpbanku norēķinos.

Centrālās bankas pārstāvis paziņojis, ka, izplatot riāla kripto versiju starp valsts komercbankām, resors bloķēs ekvivalentas summas tradicionālajos riālos to kontos centrālajā bankā. Tādējādi tiks fiksēts kripto un fiat versijas maiņas kurss.

Kā arī – pēc baņķiera teiktā – kripto riāla ieviešanas iemesls nav tik daudz kā vēlme apiet ASV uzliktās sankcijas, cik vēlēšanās testēt blockchain un kriptovalūtas potenciālu finanšu sistēmā mazumtirdzniecības un starpbanku līmenī.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top