Tehnoloģijas

Irānas bezpilota lidaparātos Shahed-131 tiek izmantoti 50 ASV dolārus vērti komponenti no eBay

Irānas bezpilota lidaparātos Shahed-131 tiek izmanti 50 ASV dolārus vērti komponenti no eBay

Ukrainas Bruņoto spēku Stratēģiskās komunikācijas centrs ir aktualizējis informāciju par Irānas bezpilota lidaparātiem Shahed-131. Krievijas armija šos bezpilota lidaparātus izmanto gan retāk nekā Shahed-136.

Ziņojums par bezpilota lidaparātu izpēti neatklāja neko īpaši slepenu, ko mēs nevarētu zināt vai iedomāties. Tomēr ir dažas interesantas detaļas. Shahed-131 izstrādāja Irānas uzņēmums Shahed Aviation Industries Research Center. Bezpilota lidaparāta korpuss ir izgatavots no oglekļa šķiedras un pastiprināts ar metāla plāksnēm.

Bezpilota lidaparāta vadības blokā ir amerikāņu kompānijas Texas Instruments mikrokontrolleri TMS320F128335. Šādas mikroshēmas ir pieejamas arī vietnē eBay un to cena ir aptuveni 50 ASV dolāri. Shaded-131 bezpilota lidaaparātos tika atrastas piecas šādas mikroshēmas.

Kopumā gandrīz viss bezpilota lidaparāts ir izgatavots no materiāliem, kas ir brīvi pieejami, kas nozīmē, ka sankcijas šajā gadījumā neietekmē Shahed Aviation Industries Research Center. Uz bezpilota lidaparāta ir uzstādīts GPS uztvērējs, kas ļauj veikt uzbrukumu tikai stacionāriem mērķiem, kā arī ir iebūvēta sistēma, kas novērš GPS signāla traucējumus.

Inerciālā sistēma ļauj bezpilota lidaparātam lidot vietās, kur nav GPS signāla, bet šajā gadījumā lidaparāts var novirzīties no mērķa par 1-5%, atkarībā no vēja ātruma un virziena. Parādoties GPS signālam, bezpilota lidaparātam ir jākoriģē lidojuma virziens.

Shahed-131 ir kompaktāks nekā Shahed-136. Spārnu platums ir samazināts no 2,5 m uz 2,2 m, bet garums no 3,5 m līdz 2,6 m. Turklāt bezpilota lidaparāts Shahed-131 sver 135 kg, nevis 200 kg, kā Shaded-136, un tā kreisēšanas diapazons ir 900 km, nevis 2000 km (kā norādījis ražotājs). Bezpilota lidaparāta akumulators sastāv no 35 elementiem ar kopējo jaudu 17 000 mAh. Kaujas lādiņa svars var sasniegt no 10 līdz 15 kg, salīdzinot ar 15-20 kg, kāda ir Shaded-136 versijai.

Avots: Telegram

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top