Valūtas

Irāna laidusi klajā nacionālo kriptovalūtu

Irāna laidusi klajā nacionālo kriptovalūtu
Irānas valdība beidzot laidusi klajā nacionālo kriptovalūtu. Par PayMon nosaukto kriptovalūtu pagaidām atbalsta tikai četras valsts bankas – paredzēts, ka Islāma republikas varas iestādēm  tas ļaus apiet ASV un Eiropas Savienības sankcijas.

Par nodomu laist klajā savu kriptovalūtu Irānas valdība pirmo reizi sāka runāt 2018. gada sākumā. Tika ziņots, ka kriptoriāla ieviešanai bija jānotiek 2019. gada 29. janvārī, tomēr nezināmu iemeslu dēļ tika atlikta.

Saskaņā ar CryptoGlobe datiem – nacionālā kriptovalūta tiks tirgota biržā Fara Bourse, bet sākumā operācijas ar to būs pieejamas tikai valsts finanšu organizācijām.

Nosaukums tulkojumā no farsī nozīmē “derība”, ir nodrošināts ar zeltu – tomēr Islāma republikas varas iestādes neprecizē – kādā attiecībā. Sākumā tiks emitēts apmēram 1 mljrd.  PayMon, nākotnē Irānas valdība to skaitu var palielināt.

Irāna nav gatava strādāt ar citām kriptovalūtām, izņemot nacionālo. Iepriekš valsts Centrālā banka paziņoja par nodomu ieviest regulatora apstiprināto digitālo aktīvu reģistru, ar kuriem operācijas tiks atļautas Islāma republikas teritorijā. Pēc mediju datiem – bitkoins un vairums lielāko kriptovalūtu to skaitā nebūs.

Iepriekš valsts varas iestādes piedāvāja astoņām valstīm, kuru skaitā – Krievija, DĀR un vairākas Eiropas Savienības valstis, visus norēķinus veikt kriptovalūtā. Pagaidām neviena valsts nav atbildējusi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top