Visas ziņas

Irāna izstrādājusi nacionālo kriptovalūtu

Irānas varas iestādes esot pabeigušas nacionālās kriptovalūtas izstrādi

 

 

Irānas varas iestādes esot pabeigušas nacionālās kriptovalūtas izstrādi, kas nodrošināta ar vietējo riālu (Irānas riāls ir Irānas oficiālā naudas vienība).  Tagad jaunais aktīvs tiek apstiprināts valsts centrālajā bankā. Par to intervijā vietējai informācijas aģentūrai Ibena paziņojis korporācijas Informatics Services (ISC) ģenerāldirektors Seieds Abotalebs Nadžafi.

Pēc viņa teiktā – maksājumu, kā arī iekšējo un starpbanku norēķinu testēšanu veiks valsts banku iestādes, tostarp izmantojot dalīto infrastruktūru.

CBI ir ieinteresēta izmantot kriptovalūtas, lai paplašinātu banku sistēmas pakalpojumus un apietu ASV ekonomiskās sankcijas.

“Valsts kriptovalūta vispirms jau izstrādāta, lai izpētītu digitālo monētu iespējas un blockchain tehnoloģijas, atvieglotu finanšu maksājumus un banku mazumtirdzniecības operācijas”, – atzīmējis Seieds Nadžafi.

Jāatzīmē, ka jaunais aktīvs tiks nodrošināts ar vietējo valūtu, neraugoties uz volatilitāti un turpinošos riāla devalvāciju. Riāla neoficiālais kurss krities līdz 143 000 pret 1 ASV dolāru, kamēr oficiālais kurss ir aptuveni 41 000 riālu pret dolāru.

“Apmaiņā pret katru digitālās nacionālās valūtas monētu – tās ekvivalents riālos centrālās bankas kontā tiek bloķēts, tāpēc tā nekad neradīs likviditāti”, – uzsvēris Nadžafi.

Atzīmēsim, ka jaunajai kriptovalūtai pagaidām nav nosaukuma.

Atgādinām – jūlijā Irānas valdības Zinātnes un tehnoloģiju departaments kopīgi ar valsts centrālo banku sāka izstrādāt nacionālo kriptovalūtu.

Oktobra beigās Irānas Civilās aizsardzības organizācijas vadītājs paziņoja, ka kriptovalūtas palīdzēs apiet dažas sankcijas, izmantojot neizsekojamas banku operācijas.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top