Visas ziņas

Likumsargi Īrijā nav ieguvuši piekļuvi bitkoiniem 57 miljonu ASV dolāru vērtībā

Likumsargi Īrijā nav ieguvuši piekļuvi bitkoiniem 57 miljonu ASV dolāru apmērā
Īrijas noziedzīgi iegūto līdzekļu izmeklēšanas birojs (CAB) nevar piekļūt 6000 bitkoiniem, kas pieder narkotiku tirgotājam un ir paredzēti konfiskācijai. Tirgotājs apgalvo, ka pazaudējis maciņu privātās atslēgas, vēsta Irish Times.
Pēc tiesas sprieduma aktīvi (pēc pašreizējā kursa tas ir aptuveni USD 56,7 miljoni) tika atzīti par noziedzīgi iegūtiem un paredzēti konfikācijai no Dublinas iedzīvotāja Clifton Collins.
Collins bitkoinus iegādājās no 2011.-2012. gadam un 2017. gada sākumā drošības apsvērumu dēļ viņš nolēma tos sadalīt starp 12 makiem. Uz katru no vtiem viņš pārsūtīja tieši 500 BTC un izdrukāja savas privātās atslēgas uz A4 lapas.

Collins paslēpa papīru makšķeres futlārī mājā, kuru viņš īrēja. Pēc viņa aresta notika ielaušanās īpašumā un drīzumā mājas saimnieks lika to atbrīvot no narkotiku tirgotāja lietām. Izgāztuves darbinieki apstiprināja, ka redzējuši čeholu un makšķerēšanas piederumus. Atkritumi no pilsētas atkritumu poligona tiekot sūtīti dedzināšanai uz Vāciju un Ķīnu, tāpēc vairs neko neesot iespējams atrast. Collins sacīja CAB ierēdņiem, ka viņš jau sen ir samierinājies ar kriptovalūtas zaudēšanu. Liecinieki, ieskaitot mājas īpašnieku un tos, kuri palīdzēja pārsūtīt bitcoinus uz dažādām adresēm, esot apstiprinājuši viņa liecību.

Tomēr apsūdzētajam citos kontos bija bitkoini 1,5 miljonu euro vērtībā, kuriem Īrijas noziedzīgi iegūto līdzekļu izmeklēšanas birojs tomēr piekļuva. CAB konfiscēja šo kriptovalūtu un vēl papildus 100 000 eiro. Līdz šim šī ir lielākā summa, ko birojs ir konfiscējis tā pastāvēšanas laikā.

Avots: Irishtimes.com un Forklog.com

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top