Tehnoloģijas

Iveco kompānijai Hegelmann Group piegādās vēl 160 zemas emisijas vilcējus

Iveco kompānijai Hegelmann Group piegādās vēl 160 zemas emisijas vilcējus

Lai nodrošinātu ilgtspēju tālsatiksmes pārvadājumos, starptautiskais transporta un loģistikas pakalpojumu uzņēmums Hegelmann Group ir pasūtījis 150 Iveco S-Way LNG un 10 Iveco S-Way CNG vilcējus. Tie papildinās kompānijas zaļo autoparku, kurā jau ir 20 ar sašķidrināto dabasgāzi jeb LNG darbināmi Iveco auto, kas dažu pēdējo gadu laikā uzņēmumam ļāvuši panākt ievērojamu CO2 izmešu samazinājumu.

Ilgtspējības stratēģija ir pamudinājuši kompāniju Hegelmann Group vēlreiz investēt Eiropas tirgus līdera progresīvajās LNG/CNG tehnoloģijās. Patiesībā jau šodien Iveco S-Way LNG/CNG auto, kas darbojas ar biometānu, “no akas līdz ritenim” ciklā spēj darboties oglekļa neitrāli.

“Kompānija Hegelmann Group pati ir pārliecinājusies, ka Iveco S-Way LNG – tas ir dzīvotspējīgs ilgtspējīgais auto. Sākotnēji viņi iegādājās 20 vienības, bet tagad ir ievērojami paplašinājuši ar dabasgāzi darbināmo autoparku. Mēs lepojamies, ka varam atbalstīt viņu transporta dekarbonizācijas centienus, – galu galā šis ir arī Iveco mērķis, kas jau vairāk nekā 25 gadus ļauj mums būt dabasgāzes tehnoloģiju pionieriem savā jomā,” saka Iveco S.p.A. Baltijas valstu pārstāvniecības pārdošanas vadītājs Ernests Jakubonis.

Iveco kompānijai Hegelmann Group piegādās vēl 160 zemas emisijas vilcējus

CO2 emisija samazinās līdz pat 95 procentiem

Hegelmann Group pasūtītās mašīnas ir 4×2 standarta vilcēji ar plašu Active Space kabīni un paaugstinātu jumtu. Tās darbina Euro VI Step E izmešu standartiem atbilstošs 460 zirgspēku Cursor 13 dabasgāzes dzinējs. LNG modeļi ir aprīkoti ar divām 540 litru sašķidrinātās gāzes tvertnēm, kas uzstādītas katrā transportlīdzekļa pusē. Atkarībā no novietojuma to kopējā ietilpība ir vismaz 390 kilogrami sašķidrinātas Bio-LNG, ar ko var nobraukt līdz pat 1600 kilometrus. CNG mašīnām ir četras degvielas tvertnes, un tās ir izvietotas kreisajā un labajā pusē. Katrai ir 160 kilogramu gravimetriskās uzpildes tilpums, kas kopā nodrošina līdz 670 kilometru nobraukumu.

Biometāns uzņēmumam Hegelmann Group ļauj ne tikai būtiski samazināt slāpekļa dioksīda un kvēpu emisiju, bet arī pazemināt CO2 izmešus līdz pat 95 procentiem salīdzinājumā ar dīzeļdegvielas analogiem. Savukārt, ja biometāns tiek ražots no dzīvnieku atkritumiem, ir iespējams sasniegt pat negatīvu oglekļa pēdu.

“Lēmums bija jāpieņem pēc detalizētas situācijas izvērtēšanas – LNG cenas šobrīd ir ievērojami augstākas, taču mēs koncentrējamies uz ilgtermiņa perspektīvu un mūsu mērķis ir piedāvāt ilgtspējīgu transportu,” saka Hegelmann Vācijas uzņēmuma izpilddirektors Andreass Šmits.

Iveco kompānijai Hegelmann Group piegādās vēl 160 zemas emisijas vilcējus

Piedevām zemajam patēriņam Iveco S-Way LNG/CNG transportlīdzekļi Hegelmann Group pārstāvjus pārsteidza arī ar mazāku motora troksni. Dabasgāzes dzinēji ir ievērojami klusāki nekā dīzeļdzinēji, kas nozīmē, ka tie ir ideāli piemēroti ierobežotas satiksmes zonām un piegādei naktī.

Vēl viena priekšrocība ir tā, ka ar gāzi darbināmos Iveco auto drīkst izmantot arī ekozonās. Piemēram, uz tiem neattiecas kravas mašīnu nakts braukšanas aizliegums pa A12 maģistrāli Innas ielejā Austrijā.

Bagātīgs papildaprīkojums

Izpildot Hegelmann Group vēlmes, jaunie Iveco S-Way LNG vilcēji ir aprīkoti ar noderīgu papildaprīkojumu, kas atvieglo šoferu ikdienu. Patīkamu vidi kabīnē nodrošina pakotne aukstam klimatam, pilnībā automātiska gaisa kondicionēšana un papildu apsilde, vadītāja luksusklases sēdeklis ar jostasvietas atbalstu un trīs līmeņu apsildi.

Salonu vēl funkcionālāku padara augstākās kvalitātes ledusskapis ar saldētavu, termiski izolēta uzglabāšanas kaste, kā arī divas papildu USB pieslēgvietas un 230 voltu kontaktligzda. Izcilu komfortu kabīnē nodrošina sānu logu saulessargi, DAB+ radio, lieli bagāžas nodalījumi un plata, ērta vienlaidu gulta. Pielāgotajā aprīkojumā ietilpst arī riepu spiediena kontroles sistēma, ass slodzes displejs, priekšējie LED lukturi un daudz kas cits.

Iveco kompānijai Hegelmann Group piegādās vēl 160 zemas emisijas vilcējus

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top