Visas ziņas

Vai ir jāiznīcina Satoši Nakamoto piederošie miljoni bitkoinos?

Bitkoina izveidotājs Satoši Nakamoto bija pasaulē pirmais kriptovalūtas maineris. Gandrīz pirms desmit gadiem BTC tīklā bija tik maz mašīnu, ka tām izdevās vienatnē iegūt simtiem bitkoinu dienā. Rezultātā Nakamoto makos uzkrājās apmēram miljons monētu, kas līdz pat šai dienai ir nekustīgas. Tieši šī nauda laiku pa laikam izraisa sīvus strīdus starp kripto entuziastiem. Kāda ir problēma?

Pieņemsim, ka Satoši līdz pat šim ir laba veselība un viņam ir vienpersoniska piekļuve saviem makiem. Daži uzskata – ja viņš pēkšņi izdomās pārdot daļu uzkrāto monētu, tad tas izraisīs nopietnu satraukumu industrijā un sagraus bitkoina cenu – jo to ir tik daudz. Kompānijas Paxful ģenerāldirektors Rejs Jusefs piedāvā diezgan radikālu metodi – kā uzreiz atrisināt visus strīdus. Iznīcināt bitkoina izveidotāja monētas.

Desmitiem cilvēku jau ir paspējuši pieteikties par bitkoina autoriem. To skaitā arī Kreigs Raits – skandalozi zināmais forka Bitcoin SV izveidotājs. Atgādinām – Raits iepriekš vairākas reizes publicēja dokumentus, saskaņā ar kuriem viņš it kā patiešām ir tas pats Satoši Nakamoto. Kā izrādījās – visi viņa pierādījumi ir bijuši viltojumi.

Tātad atgriežamies pie pašreizējās situācijas. Rejs Jusefs piedāvā ļoti radikālu risinājumu – sadedzināt visas monētas Satoši makos, lai noslēpumainā personība neizraisītu satraukumu tirgū.  Tādējādi holderiem nenāksies baidīties par iespējamo Nakamoto deanonimizāciju un lielas monētu partijas nopludināšanu – kaut gan kas tāds diezin vai notiks. Teorētiski ir reāli iznīcināt izveidotāja bitkoinus. Lai gan faktiski monētu iznīcināšana paredz to pārvietošanu uz maku, kuram  vairs neviens un nekad nevarēs piekļūt.

Strīdus izraisījušais tvīts.

Lets burn all of Satoshi’s 980,000btc. Will be a softfork but if no one comes forward to stop it then the coins are lost and so is Satoshi. Lets end this with some closure by fire 🔥 Whomever is with me, reply “burn” https://t.co/K6sTWNvrnM

— Ray Youssef (@raypaxful) August 20, 2019

Tiesa, lai tādu procedūru veiktu, būs nepieciešams panākt konsensu visā bitkoina tīklā. Citiem vārdiem sakot – pārējiem tīkla dalībniekiem ir jāpieņem Jusefa viedoklis. Vai jūs piekristu tik barbariskām metodēm?

Viņa piedāvātā alternatīva ir absolūts farss, lai piesaistītu uzmanību savai personai. Pirmkārt, nav iespējams panākt konsensu saistībā ar sadedzināšanu – ja jau viens viņa tvīts savāca desmitiem dusmīgu komentāru. Otrkārt, pati Nakamoto personības “iznīcināšanas” ideja ir absurda.

Satoši samainotie 50 BTC

2009. gadā samainotie 50 BTC. Cik gan sen tas bija 🙂

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top