Tehnoloģijas

Ukrainas gaisa spēku pilots nofilmēja iespaidīgu iznīcinātāja MiG-29 kaujas operācijas video ar raķešu AGM-88 HARM palaišanu

Ukrainas gaisa spēku pilots nofilmēja iespaidīgu iznīcinātāja MiG-29 kaujas operācijas video ar raķešu AGM-88 HARM palaišanu

Ukrainas Bruņoto spēku Stratēģiskās komunikācijas centrs publicējis iespaidīgu video, kurā redzama raķetes AGM-88 HARM palaišana.

Video nofilmējis un samontējis iznīcinātāja MiG-29 pilots. Tajā redzama kara aviācijas darbība debesīs virs Ukrainas. Video zīmīgs ar to, ka aptuveni 20. sekundē kadrā ir redzama  ASV pretradaru raķete AGM-88 HARM, bet pēc mirkļa notiek arī tās palaišana.

Atgādinām – iepriekš Ukrainas Gaisa spēkiem nebija lidmašīnu, kas varētu izmantot tādas raķetes. Runa ir par A-6 Intruder, F-4 Phantom II, F-16 Fighting Falcon un F/A-18 Hornet. Tomēr ukraiņu speciālistiem ar Amerikas kolēģu palīdzību izdevās integrēt AGM-88 HARM iznīcinātājā MiG-29. Ar attiecīgu paziņojumu aptuveni pirms nedēļas nāca klajā ASV Aizsardzības ministrija.

Par pretradiolokācijas raķešu nodošanu oficiāli tika paziņots 19. augustā. Taču pusotru nedēļu iepriekš jau bija zināms, ka Ukrainas Gaisa spēki izmantojuši AGM-88 HARM pret Krievijas armiju.

Avots: Telegram

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top