Valūtas

Izraēlā tiesa atzinusi bitkoinu par finanšu aktīvu

Izraēlā tiesa atzinusi bitkoinu par finanšu aktīvu

Pirmdien Izraēlas centrāla apgabaltiesa pieņēma lēmumu, atzīstot bitkonu par finanšu aktīvu, nevis valūtu. Izraēlā peļņa no kriptovalūtām tiek aplikta ar kapitāla pieauguma nodokli.
Tiesnesis Šmuels Bornšteins apmierinājis regulatora prasību un vienlaikus noraidījis jaunuzņēmuma Copel dibinātāja apelāciju, kurš apgalvo, ka bitkoins uzskatāms par valūtu, un tāpēc ieņēmumi no tā pārdošanas nav apliekami ar nodokli.

Kompānija Copel iegādājās bitkoinus 2011. gadā un tos pārdeva 2013. gadā ar aptuveni 8,27 milj. šekeļu lielu peļņu, kas atbilst 2,3 milj. dolāru.
Kompānijas vadītājs tiesā paziņoja:

“Bitkoins ir jāklasificē kā ārvalstu valūta, un tā peļņa jāuzskata par kursu starpību, kuru ieguvusi fiziska persona, kas neveic savu darbību, un tātad nav apliekama ar nodokli”.

Tomēr Izraēlas nodokļu institūcija iebilda, paziņojot, ka bitkoins nav valūta pēc centrālās bankas definīcijas, tāpēc tas nevar būt ārvalstu valūta.
Tā vietā aģentūra apstiprina, ka uz kriptovalūtu attiecas aktīva definīcija, tāpēc peļņa no tā pārdošanas tiek aplikta ar kapitāla pieauguma nodokli. Saskaņā ar ziņu aģentūras aplēsēm – tiesa uzlika par pienākumu Copel samaksāt nodokli aptuveni 3 miljonu šekeļu apmērā.
Bittax dibinātājs Džidi Bar Zakai – bijušais Izraēlas Nodokļu pārvaldes direktora vietnieks un tagad Izraēlas asociācijas CPA direktors – sacījis, ka šis lēmums pieņemts, pamatojoties uz spēkā esošo likumdošanu, precizējot:

“Es uzskatu, ka noteikt – vai bitkoins ir valūta – palīdzēs realitātes tests. Tiklīdz tā izmantošana būs plaši izplatīta – likumdošanas institūcijai nāksies pārrakstīt likumu tā, lai ņemtu to vērā”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top