Ethereum

Projekts ļaus nosūtīt kriptovalūtu uz elektroniskā pasta adresi

Projekts Sheetcoin uzvarēja nesenajā ikgadējā hakatonā ETHWaterlo, kurā piedalījās arī Vitaļiks Buterins. Izstrādātāju produkts ļaus pārvērst Google servisu Tabulas [angļu valodā platformas nosaukums ir “Sheets”, tādēļ arī tāds nosaukums – red. piezīme] Ethereum makā. To izmantojot, lietotāji varēs nosūtīt savus ERC-20 tokenus uz jebkuru Gmail adresi tieši no sava pārlūka. Citiem vārdiem sakot – izstrādātāji ir izveidojuši kaut ko līdzīgu Google Tabulu sidechain, izmantojot drošības protokolu OAuth.

Projekts Sheetcoin

OAuth – atvērtais autorizācijas protokols, kas sniedz iespēju nodrošināt trešajai pusei ierobežotu piekļuvi pie aizsargātiem lietotāja resursiem, bet nepieprasa pārsūtīt tās lietotājvārdu un paroli.

Kriptovalūtu pasaules uzlabojumi

Šogad ETHWaterloo tika reģistrēti 65 projekti, kas risina dažādas kriptovalūtu industrijas problēmas. Pēc pasākuma Toronto organizatoru sacītā, projektu – Ethereum hakatonu dalībnieku kopējais skaits ir pārsniedzis tūkstoti.

Projekta Sheetcoin izveidotāji ir nolēmuši izmantot Google Tabulas un pārvērst servisu universālā Ethereum makā. Viņi ir izveidojuši sidechain, kas ļauj lietotājiem pārsūtīt kriptovalūtu, asociējot saņēmēju ar  Google kontu. Pašu kontu var noteikt pēc elektroniskā pasta, kas tiek ievadīts reģistrējoties. Proti, lai izmantotu Sheetcoin, ir jāiegaumē tikai e-mail – kas ir daudz vieglāk, nekā parastā Ethereum maka adreses garās kombinācijas iegaumēšana.

Sidechain – vārda tiešā nozīmē “bloku sānu ķēde”. Ar oriģinālo blokķēdi tā saistīta ar divvirzienu savienojumu, proti – monētas var pārvietoties abos virzienos. Tieši šis princips arī tiek izmantots Sheetcoin.

Šī projekta īpatnība ir tāda, ka monētu saņēmējam nav obligāti jābūt kriptomakam. Tā vietā visiem lietotājiem ir jāasociējas ar viņu kontiem Google. Saņemtās monētas vēlāk var tikt izvadītas uz jebkuru Ethereum adresi, turklāt Sheetcoin ir “pilnībā pievienots” kriptovalūtas galvenajai blokķēdei.

Monētu pārsūtīšanas drošību garantē OAuth protokols. Šis standarts ļauj dot piekļuvi informācijai, neizpaužot datus – tādus kā paroles.

Hakatons ETHWaterlo

Sheetcoin nebija vienīgais projekts, kurā īpaša uzmanība tika veltīta drošībai. Kamēr vairums hakatona dalībnieku izstrādāja DeFi projektus – proti, decentralizēto finanšu sfērā, – daži finālisti veidoja lietotnes, kas orientētas uz privātumu un konfidencialitāti.`

Viens no hakatona labākajiem projektiem – Eth P2P VOIP – izmantoja Ethereum tīklu, lai uzlabotu telefonu zvanu drošību. Platforma novērš spamu, SIM karšu maiņu un datu vākšanu, ļaujot lietotājiem zvanīt pa kriptovalūtas adresi.

Šogad Ethereum izstrādātāju aktivitāte ir ievērojami pieaugusi. Šobrīd tā ir 2019. gada maija līmenī, kad bija kriptovalūtu tirgus uzplaukums. Biznesa skolas Ivey Business School profesors Berns uzskata, ka jauni risinājumi no developeriem ir galvenais iemesls kriptovalūtu kursa pieaugumam. Redzēsim, vai tas tā ir.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top