Tehnoloģijas

Ja uz monitoru skatāties biežāk kā uz savu otru pusīti – kādam tam ir jābūt?

Ja uz monitoru skatāties biežāk kā uz savu otru pusīti – kādam tam ir jābūt?

Neatkarīgi, vai strādājam no ofisa vai mājām – monitors ir tas uz kuru skatāmies pat vairāk nekā sešas stundas dienā. Kādu monitoru izvēlēties, lai tas būtu piemērots kā darbam, tā izklaidei, skaidro LG Electronics.

Jo lielāks – jo labāks

Ar monitoriem ir līdzīgi kā ar televizoriem – jo lielāks, jo labāks. Piemēram, jaunākās paaudzes UltraWide monitori ir multifunkcionāli un tie ir lieliski palīgi, lai tiktu galā ar apjomīgiem uzdevumiem. Tiem ir īpaši plats ekrāns, kas ļauj darboties vēl nebijušā amplitūdā gan strādājot pie foto, video vai citiem projektiem, gan ienirstot videospēlēs.

Tie būs īpaši piemēroti radošās jomas pārstāvjiem, piemēram, dizaineriem, fotogrāfiem, spēļu izstrādātājiem, bet būs ļoti noderīgs arī citiem profesionāļiem, kuri ikdienā strādā ar lielu daudzumu informācijas. Pēdējo gadu laikā īpaši pieprasīti ir arī izliektie monitori. Tie nodrošinās ne vien satura vizuālu baudījumu – pat ja runa ir par Excel tabulām, bet arī īpašu sajūtu, ko varēs novērtēt, skatoties filmas vai spēlējot videospēles.

Viens monitors gan darbam, gan videospēlēm?

Tiem, kuri vēlas monitoru izmantot darba vajadzībām, bet vienlaikus neatpalikt no labākajiem videospēlēs, svarīgi izvēlēties augstas kvalitātes monitoru. Īpašu uzmanību nepieciešams pievērst tā jaudai, lai samazinātu kadru aizturi, vienlaikus nodrošinot ātrāku reakcijas laiku pašā cīņas karstumā. Kā to zina ikviens geimeris, ātrums ir ļoti svarīgs augstas veiktspējas videospēļu monitoriem. Eksperti iesaka izvēlēties monitoru ar izcilu reakcijas laiku – 1ms, kas nodrošina mainīgas darbības un pārejas bez izplūduma. Jo ātrāks reakcijas laiks, jo labāka statistika, neatkarīgi no videospēles. Vizuālā kvalitāte un ātrums iet roku rokā, tāpēc, ja monitors būs lēns – tas ierobežos arī jebkuras jaudīgas grafikas kartes darbību.

Ja uz monitoru skatāties biežāk kā uz savu otru pusīti – kādam tam ir jābūt?

Ne mazāk svarīga – ergonomika

Bieži tiek apspriesta ergonomiska darba vide – ilgām darba stundām piemērots krēsls, galds ar regulējamu augstumu, taču nereti tiek aizmirsts pievērst uzmanību tam vai un cik ergonomisks ir monitors. Lai arī darba zona ir nemainīga, ieteicams izvēlēties monitoru ar ergonomisku statīvu, kas nodrošina iespēju mainīt tā augstumu, pielāgojot lietotāja augumam un sēdēšanas pozīcijai.

Kā izvairīties no acu noguruma?

Pārāk tuva skatīšanās monitorā var veicināt acu nogurumu, tādēļ ilgstoša skatīšanās tajā var radīt vēl lielāku piepūli acīm, jo īpaši tad, ja tas notiek tumšā telpā vai dienas tumšajā laikā. Piemēram, lūkojoties monitorā tumšā telpā, tiek veicināta acu zīlīšu paplašināšanās, lai ielaistu vairāk gaismas. Šādiem gadījumiem noderēs jaunākie UltraFine™ monitori, kuriem iespējams automātiski pielāgot ekrāna spilgtumu telpas apgaismojuma intensitātei, vienlaikus samazinot slodzi acīm.

Savukārt brīžos, kad skatoties monitorā, acīs jūtams sagurums, uz kādu brīdi tās jānovirza prom no tā un jāfokusē skaties uz kādu objektu tālumā. Tāpat iespējams pielietot 20-20-20 likumu – ik pa 20 minūtēm nepieciešams 20 sekundes paskatīties uz citu objektu, kas atrodas 20 metru attālumā.

Par LG Electronics Inc.

LG Electronics ir globāls inovators tehnoloģiju un plaša patēriņa elektronikas jomā, kas darbojas gandrīz visās valstīs, kurās kopumā nodarbina vairāk nekā 75 000 cilvēku. LG četri uzņēmumi – Home Appliance & Air Solution, Home Entertainment, Vehicle component Solutions un Business Solutions – 2021. gadā kopā pasaulē sasniedza tirdzniecības apjomu vairāk nekā 63 miljardu ASV dolāru apmērā. LG ir vadošais plaša patēriņa un komerciālo preču ražošanas uzņēmums, kas ražo televizorus, sadzīves tehniku, gaisa attīrīšanas risinājumus, monitorus, uzkopšanas robotus, automobiļu sastāvdaļas, un tā premium LG SIGNATURE un inteliģentie LG ThinQ zīmoli ir pazīstami visā pasaulē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top