Biržas

Japāna aizliedz anonīmās kriptovalūtas un ievieš jaunus biržu darbības noteikumus

Japānas Finanšu pakalpojumu aģentūra (FSA) paziņojusi par tā saukto konfidenciālo kriptovalūtu aizliegumu.

Lai gan oficiāli aizliegums stāsies spēkā tikai 18. jūnijā – Japānas biržas jau veic Monero, Dash un Zcash izslēgšanu no saraksta.

Regulatori jauno pasākumu ieviešanu pamato ar to, ka anonīmās kriptovalūtas var tikt izmantotas noziedzīgos nolūkos. Tostarp varas institūcijas atsaucas uz kriptovalūtas biržas CoinCheck piemēru. 2018. gada janvārī no tās nozaga tokenus vairāk nekā 550 milj. $ apmērā, un tagad platformā uzglabāto kriptovalūtu anonimitāte traucē izmeklēšanai.

Pēc CoinCheck aplaupīšanas varas institūcijas sāka vērienīgu biržu pārbaudi un saskaņā ar tās rezultātiem aizvēra vairākas tirdzniecības platformas. Aprīļa sākumā FSA biržām FSHO un  Eternal Link pieprasīja apturēt darbību uz trīs mēnešiem, jo tās neveica pasākumus cīņai  ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Papildus anonīmo kriptovalūtu aizliegumam valdība visām tirdzniecības platformām uzlika pienākumu veikt sertifikāciju. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem visiem pārvedumiem nepieciešama divfaktoru autentifikācija, un klientu līdzekļi nedrīkst krustoties ar kompānijas aktīviem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top