Valūtas

Japāna atteikusies no plāniem laist klajā nacionālo kriptovalūtu

Japāna atteikusies no plāniem laist klajā nacionālo kriptovalūtu
Japānas varas institūcijas neplāno laist klajā nacionālo digitālo kriptovalūtu. Žurnālistiem to paziņojis valsts Centrālās bankas vadītāja vietnieks Masaješi Amamija.
Pēc viņa teiktā – ja CB izlems emitēt valsts kriptovalūtu, tad faktiski atteiksies no fiat naudas apgrozības.
Ierēdnis uzsvēris:Centrālā banka to nedarīs, jo skaidras naudas likvidācija padarīs esošo infrastruktūru iedzīvotājiem neērtu.
Regulatora pārstāvis ir pārliecināts, ka, ja tiks emitēta digitālā nauda, tad daudzi investori sāks masveidā pārvērst savu aktīvus kriptovalūtā – jo daudz ērtāk ir uzglabāt kapitālus elektroniskā veidā.
Parastās naudas izmantošanas apmēri strauji samazināsies, kas sagraus valsts finansiālo stabilitāti un provocēs lietišķās aktivitātes izmaiņu dinamikas neparedzamību.
Kopumā – valsts kriptovalūtas ietekme uz Japānas ekonomiku, visticamāk, būs negatīva. Tāpēc šajā etapā regulators pat neizskata digitālā aktīva emisijas variantus – secināja Japānas Bankas vadītāja vietnieks.
Taču, neraugoties uz valsts varas institūciju nevēlēšanos emitēt nacionālo digitālo valūtu, Japānas pilsoņu interese par kriptovalūtu industriju turpina pieaugt.
Japānas valdības Patērētāju aģentūra iepriekš ziņoja, ka vēršanos daudzums saistībā ar tokenu un blockchain nozares tēmu ir pieaudzis par 70%.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top