Visas ziņas

Nepatiesas ziņas: Japānas lielākā banka nelaiž apritē kriptovalūtu

Nepatiesas ziņas

 

Vairāki kriptomēdiji ziņo, ka Japānas lielākā banka un citas bankas ir laidušas apritē jaunu blokķēdes produktu. Kā ziņo Quartz, šīs ziņas nav patiesas: Japānas digitālajam makam J-Coin nav nekādas saistības ar kriptovalūtu vai blokķēdi.

J-Coin nav blokķēdes produkts, bet tā mērķis ir modernizēt Japānas ekonomiku. Aptuveni 4 no 5 darījumiem Japānā notiek ar skaidru naudu, kas nozīmē, ka uz pasaules fona elektronisko maksājumu pieņemšanas ziņā tā ievērojami atpaliek. Savukārt Ķīnā ir diezgan populāra uz QR kodu balstīta apmaksas sistēma Tencent WePay. Tāpat samērā izplatīta norēķinu sistēma ir AliPay, kuru izmanto vairāk nekā 700 miljoni Ķīnas iedzīvotāji.
Elektroniskās norēķinu sistēmas lēnajai integrēšanai Japānā ir vairāki iemesli. Pirmkārt, banku zemās procentu likmes ir mudinājušas Japānas iedzīvotājus veikt skaidras naudas uzkrājumus. Otrkārt, valstī ir viens no zemākajiem noziedzības rādītājiem pasaulē – cilvēki var droši un ērti nēsāt līdzi skaidro naudu. Visbeidzot, Japānā ir liels skaits vecāka gada gājuma cilvēki – tikai Monako ir lielāks vidējais vecums. Digitālie maksājumi un viedtālruņi ir populāri lielākoties tikai jauniešu vidū.

Ziņas par to, ka Japānas lielākās bankas ir laidušas apritē uz jēnas balstītu stabilo koinu nav patiesas.
Japānas valdība ir ieinteresēta modernizēt ekonomiku, gatavojoties nākamajā gada Tokijā notiekošajām vasaras olimpiskajām spēlēm. Valdība aicina bankas un tirgotājus palīdzēt šajā pasākumā.

Mizuho pārstāvju paziņojumi plašsaziņas līdzekļos, iespējams, nav bijušis sadzirdēti. Vienā gadījumā bankas amatpersona nebija sniegusi pareizu informāciju CNBC apgalvojot, ka ir izveidota uz jēnas balstīta kriptovalūtas platforma. Tomēr banka nekad nav oficiāli atzinusi, ka ir izveidojusi blokķēdes produktu vai laidusi apritē stabilo koinu. Tika vien apgalvots, ka tiek plānots izveidot digitālo maksājumu tīklu un ieviest digitālo maku J-Coin. Tā ir standarta atbilde attiecībā uz Samsung Pay, Apple Pay, Android Pay, AliPay, WePay, vai jebkuru citu maksājumu sistēmu. Viss balstās uz vienu un to pašu ideju – tradicionālās bankas joprojām apstrādā maksājumus, un starpnieku kompānija iekasē naudu par ērtības nodrošināšanu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top